Neziskové organizácie

Deti v núdzi môžu študovať aj vďaka štipendiám

Vďaka štipendiám si môžu dovoliť ubytovanie, či dochádzanie do školy. Tento rok spoločne podporili 87 domovákov z celého Slovenska.

Nevyrastám v rodine, rastiem vďaka priateľstvu. Nájdeš si čas?

V slovenských centrách však žije viac ako 3 500 detí, a preto BUDDY stále potrebuje a hľadá dospelých, ktorí vystúpia zo svojej komfortnej zóny a raz týždenne venujú niekoľko hodín vzťahu s dieťaťom.

Program BUDDY vie, ako pomôcť stovkám detí z detských domovov

Cieľom programu je zabezpečiť starostlivosť o BUDDY dvojice a zároveň vytvárať nové.

Dana Žilinčíková: Niekedy mám pocit, akoby to bola jedna veľká reality show, kde sa všetci prizeráme, dokedy to tá matka ešte vydrží

Nikto z nás nemôže za to, do akej rodiny sa narodil. Naše zásluhy sú na tom nulové. Jednoducho tu zrazu sme. Malí, bezmocní a musíme bojovať s tým, čo nám život nadelil. K niekomu bol osud štedrejší, k inému nie. Ale neznamená to, že žijeme v iných galaxiách.

Lekár Ondrej Kysel sa stará o nevyliečiteľne choré deti: Musel som sa naučiť, že ticho je niekedy lepšie ako more zbytočných slov

ONDREJ KYSEL (30) je lekár, ktorý už takmer 5 rokov pracuje pre detský hospic Plamienok a pomáha nevyliečiteľne chorým deťom. Rozprávali sme sa, prečo sa mladý neskúsený študent rozhodne, že chce venovať svoj život rodinám s nevyliečiteľne chorými deťmi, ako jeho práca vyzerá a tiež ako prežívajú deti posledné štádium života.

Úsmev ako dar pripravuje v Ružomberku Večer odpustenia a zmierenia

Deti vyrastajúce v detských domovoch často prenasleduje pocit krivdy, nespravodlivosti, zatrpknutia. Vyrovnať sa s minulosťou je pre nich jedným zo základných predpokladov, aby mohli žiť spokojnejšie a šťastnejšie. Práve táto myšlienka bude sprevádzať podujatie organizácie Úsmev ako dar Večer odpustenia a zmierenia.

Adamovi z detského domova zlepšil život Milan. Stále je však jeden z mála, ktorý sa nebál pomôcť dieťaťu bez rodičov

Deti z detských domovov väčšinou prichádzajú na tento svet s tragickými osudmi. Nemajú sa koho spýtať, ako možno v živote uspieť, ako spraviť jednoduchý krok vpred, alebo sa niečomu vyvarovať, a tak často končia po odchode z domovov na ulici. Program Tvoj Buddy to chce zmeniť.

Slovensko má prvú Vnímavú školu a Vnímavú firmu

Slovensko má svoju prvú Vnímavú školu a Vnímavú firmu. Ocenenia neziskovej organizácie Eduma – Od emócií k poznaniu odovzdal prezident Andrej Kiska a verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová na Stretnutí vnímavých v kaviarni Berlinka v Bratislave.