Neziskové organizácie

Muži, pomôžte zmeniť budúcnosť detí

Aj kúsok z vášho času, ktorý venujete opustenému dieťaťu, môže natrvalo zmeniť jeho budúcnosť.

Program BUDDY vie, ako pomôcť stovkám detí z detských domovov

Cieľom programu je zabezpečiť starostlivosť o BUDDY dvojice a zároveň vytvárať nové.

Dana Žilinčíková: Niekedy mám pocit, akoby to bola jedna veľká reality show, kde sa všetci prizeráme, dokedy to tá matka ešte vydrží

Nikto z nás nemôže za to, do akej rodiny sa narodil. Naše zásluhy sú na tom nulové. Jednoducho tu zrazu sme. Malí, bezmocní a musíme bojovať s tým, čo nám život nadelil. K niekomu bol osud štedrejší, k inému nie. Ale neznamená to, že žijeme v iných galaxiách.

Učitelia v programe Teach for Slovakia nezaháľajú ani počas prázdnin

Napriek tomu, že prázdniny sú v plnom prúde, 19 účastníkov programu Teach for Slovakia sa pripravuje na svoje nové dvojročné učiteľské povolanie v Letnej škole.

LEAF Award: Už po tretí krát ocenili inšpiratívne osobnosti za ich prínos a zlepšovanie spoločnosti vo svojom okolí

Občianske združenie LEAF vyhlásilo laureátov 3. ročníka ocenenia LEAF Award.

Lekár Ondrej Kysel sa stará o nevyliečiteľne choré deti: Musel som sa naučiť, že ticho je niekedy lepšie ako more zbytočných slov

ONDREJ KYSEL (30) je lekár, ktorý už takmer 5 rokov pracuje pre detský hospic Plamienok a pomáha nevyliečiteľne chorým deťom. Rozprávali sme sa, prečo sa mladý neskúsený študent rozhodne, že chce venovať svoj život rodinám s nevyliečiteľne chorými deťmi, ako jeho práca vyzerá a tiež ako prežívajú deti posledné štádium života.

Cena Nadácie Orange: Neziskovky majú ešte 7 dní na predstavenie svojich dobrých skutkov

Na nomináciu mimovládnych organizácií, ktoré sa chcú uchádzať o Cenu Nadácie Orange, ostáva posledných 7 dní. Cieľom tohto výnimočného ocenenia je odmeniť výnimočných ľudí a ich prácu, ktorou robia zo Slovenska lepšie miesto pre život.

Úsmev ako dar pripravuje v Ružomberku Večer odpustenia a zmierenia

Deti vyrastajúce v detských domovoch často prenasleduje pocit krivdy, nespravodlivosti, zatrpknutia. Vyrovnať sa s minulosťou je pre nich jedným zo základných predpokladov, aby mohli žiť spokojnejšie a šťastnejšie. Práve táto myšlienka bude sprevádzať podujatie organizácie Úsmev ako dar Večer odpustenia a zmierenia.