Zdravé stravovanie

Rezort školstva sa zameral na školské stravovanie, zmenili sa niektoré receptúry

Cieľom revízie školského stravovania je zabezpečiť deťom energeticky a nutrične vyvážené jedlá a nápoje predovšetkým bez pridaných cukrov a sladidiel, či obmedziť prípravu jedál s obsahom mäkkých mäsových výrobkov. V tejto súvislosti rezort školstva pripravil tri kroky.

O obezite a nadváhe u detí s vedcom Milanom Sedliakom

Kilá navyše pribudnú ľahko aj deťom. Tento problém si však môžu niesť na svojich pleciach ako bremeno aj do dospelosti. Ako sa to stane? Čo spôsobuje nadváhu a obezitu u detí a ako sa jej vyhnúť?

Poruchy príjmu potravy - skreslený ideál krásy v období dospievania

V spoločnosti sa dnes prezentujú ideály krásy, ktoré majú s realitou spoločného len veľmi málo. Ako to ovplyvňuje dospievajúce deti?

12 spôsobov, ako zabrániť u dieťaťa rozvoju poruchy príjmu potravy

Poruchy príjmu potravy sú v dnešnej dobe čoraz častejšie aj u detí.

Prečo niektoré deti neprimerane priberajú? Môže za to aj nedostatok spánku

V súvislosti s nedostatočným spánkom sa čoraz častejšie hovorí o zvýšenom výskyte nárastu hmotnosti. Môže naozaj nedostatok spánku za našu nadváhu či obezitu?

Potraviny majú vplyv na hyperaktivitu dieťaťa a na nedostatok pozornosti

Neustále sa zväčšuje počet vedeckých štúdií, ktoré upozorňujú na dôsledky stravovania. Najčastejšie vedci skúmajú lepok, mlieko, potravinárske farbivá a fosfáty.

Ako nevedomky podporujete svoje dcéry na ceste k anorexii?

Už malé dievčatká podliehajú vonkajším vplyvom pri hodnotení svojho tela. Vedci priniesli šokujúce dôkazy o tom, že štvorročné princezné poznajú ako fungujú diéty. Vychovávať v takomto prostredí dievčatko, z ktorého má vyrásť sebavedomá mladá dáma, čo nebude trpieť anorexiou, či bulímiou, je náročné.

Výskum: Vzťah otcov so synmi má vplyv na ich nadváhu počas dospievania a v dospelosti

Otcovia zohrávajú dôležitú rolu pri budovaní zdravého správania svojich detí v tínedžerskom veku a v dospelosti, zistila štúdia publikovaná v časopise Journal of Behavioural Nutrition and Physical Activity.