Cudzie jazyky

Majú deti s poruchami učenia šancu naučiť sa dobre cudzí jazyk?

Deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami môžu mať s učením sa cudzieho jazyka problém. Ale podľa odborníkov ho dokážu dobre zvládnuť, ak sa zvolí správny spôsob.

10 spôsobov, ako podporiť dieťa, aby sa učilo cudzí jazyk aj mimo školy

Mnohí rodičia si uvedomujú, že ak dieťa sa chce dobre naučiť cudzie jazyky, nestačí sa ich učiť len v škole. Viacerí platia svojim deťom rôzne kurzy alebo súkromných učiteľov. A niekedy pomôžu aj ďalšie aktivity, o ktorých sa dočítate v článku.

Prečo by deti mali pozerať televíziu so zapnutými titulkami

Niekedy sú najjednoduchšie riešenia tie najlepšie. Rozsiahly výskum naprieč krajinami ukazuje, ako možno zadarmo zlepšiť gramotnosť miliónov detí. Stačí zapnúť titulky, tvrdia britskí vedci v kampani TOTS.

Na základných školách má dôjsť k liberalizácii výučby cudzích jazykov

Zmena by sa mala týkať výberu prvého cudzieho jazyka.

Keď deťom nejde angličtina, získavajú pocit, že sú hlúpe. Často je však chyba v učiteľovi, hovorí zakladateľka jazykovej školy

Decká, ktoré sa x rokov učia angličtinu a poriadne ju nevedia, majú pocit, že sú sprosté, alebo naopak, naučia sa zvaliť vinu na iných. Neviem anglicky, lebo som nemal dobrého učiteľa, hovorí KLAUDIA BEDNÁROVÁ,zakladateľka jazykovej školy.

Druhý jazyk by sa mali deti začať učiť do 10 rokov, tvrdia vedci

Ak chcete, aby sa dieťa naučilo jazyk na najvyššej úrovni, malo by s ním začať čo najskôr.

Záujem o slovensko-čínske štúdium na gymnáziu v Banskej Bystrici rastie

Bilingválne španielske a čínske Gymnázium Mikuláša Kováča (GMK) v Banskej Bystrici patrí v slovenskom školstve medzi unikát. V rámci strednej Európy totiž neexistuje stredná škola, ktorá by študentom ponúkala popri výučbe čínskeho jazyka vzdelávanie v ďalších predmetoch.

Bratislavské Nové Mesto chce žiakov vyučovať nemčinu aj v reálnych situáciách

Hravé učenie cudzieho jazyka bez bifľovania, ale s dôrazom na zážitkovú formu vzdelávania, čiže využívanie cudzieho jazyka v reálnych situáciách. To je cieľom bratislavského Nového Mesta v rámci cezhraničného projektu Kooperácia v oblasti vzdelávania v pohraničí SK-AT.