Počítačové hry a aplikácie

Digitvor TABI učí deti o peniazoch unikátnym spôsobom

Medzinárodné testovania opakovane ukazujú, že slovenské deti sa so svojimi vedomosťami o financiách nachádzajú pod priemerom európskych krajín. Inovatívna banková aplikácia Tabi deti vzdeláva o peniazoch spôsobom, ktorý je im blízky.

Počítačové hry a deti: Spoznajte pozitíva hier a nahliadnite hlbšie do sveta vašich detí

Čo deťom počítačové hry ponúkajú? Ako ich môžu obohatiť a s akými typmi hier sa deti môžu stretnúť? O tom sme sa rozprávali so Silvestrom Bučekom, vysokoškolským pedagógom, ktorý pôsobí aj v OZ Vĺčatá.

Počítačové hry nemusia byť strašiakom. Ako môžu byť pre deti prospešné?

Ako nájsť tú správnu rovnováhu, aby deťom viac dávali ako brali? O tom sme sa rozprávali so Silvestrom Bučekom, vysokoškolským pedagógom, ktorý pôsobí aj v OZ Vĺčatá.

Aplikácie na pomoc pacientom, asistentom učiteľa, ale aj zábavné hry – to všetko dokážu naprogramovať motivované deti v našich školách

Prehliadku programátorských úspechov detí na základných a stredných školách sme si mali možnosť pozrieť vďaka ENTER Olympiáde v programovaní. Úlohou študentov bolo vypracovať projekt, ktorý by mal priniesť zlepšenie vo vybranej oblasti.

Dá sa prepojiť pohyb, vzdelávanie a inkluzivita? Áno, spoznajte hru Vortoj a posúďte sami

Pôvodná beta-verzia hry Vortoj, vyvinutá v združení E@I, fungovala ako pomôcka pre limitované skupiny ľudí učiacich sa cudzí jazyk. Teraz je vhodná aj pre autistov.

Prečo hrať s deťmi počítačové hry?

V súčasnosti deti prežívajú prázdniny rôznym spôsobom. Možností je naozaj veľa. Dôležitá je určitá vyváženosť v aktivitách a tiež prehľad o tom, či všetko, čo deti robia, je aj bezpečné. Možno máte deti vo veku, keď sa vo zvýšenej miere venujú počítačovým hrám. Jednou z možností, ako si zachovať harmóniu v rodine, je hrať sa tieto hry spolu s nimi. Existuje na to viac dôvodov.

Zábavné aplikácie, ktoré dokážu rozvíjať tvorivosť detí

Pomôžte deťom objaviť zaujímavé aplikácie.

YouTube Kids je dostupný už aj na Slovensku

Aplikácia YouTube Kids je po rokoch od jej spustenia dostupná už aj na Slovensku. Mala by viac chrániť deti pred nevhodným obsahom.