Počítačové hry a aplikácie

Aplikácie na pomoc pacientom, asistentom učiteľa, ale aj zábavné hry – to všetko dokážu naprogramovať motivované deti v našich školách

Prehliadku programátorských úspechov detí na základných a stredných školách sme si mali možnosť pozrieť vďaka ENTER Olympiáde v programovaní. Úlohou študentov bolo vypracovať projekt, ktorý by mal priniesť zlepšenie vo vybranej oblasti.

Dá sa prepojiť pohyb, vzdelávanie a inkluzivita? Áno, spoznajte hru Vortoj a posúďte sami

Pôvodná beta-verzia hry Vortoj, vyvinutá v združení E@I, fungovala ako pomôcka pre limitované skupiny ľudí učiacich sa cudzí jazyk. Teraz je vhodná aj pre autistov.

Prečo hrať s deťmi počítačové hry?

V súčasnosti deti prežívajú prázdniny rôznym spôsobom. Možností je naozaj veľa. Dôležitá je určitá vyváženosť v aktivitách a tiež prehľad o tom, či všetko, čo deti robia, je aj bezpečné. Možno máte deti vo veku, keď sa vo zvýšenej miere venujú počítačovým hrám. Jednou z možností, ako si zachovať harmóniu v rodine, je hrať sa tieto hry spolu s nimi. Existuje na to viac dôvodov.

Zábavné aplikácie, ktoré dokážu rozvíjať tvorivosť detí

Pomôžte deťom objaviť zaujímavé aplikácie.

YouTube Kids je dostupný už aj na Slovensku

Aplikácia YouTube Kids je po rokoch od jej spustenia dostupná už aj na Slovensku. Mala by viac chrániť deti pred nevhodným obsahom.

Poznáte pozitíva počítačových hier? Vaše deti si môžu zlepšiť zrak aj pozornosť

Čo môže vaše dieťa získať hraním videohier?Pozreli sme sa na svetové výskumy aj vyjadrenia odborníkov.

Deti už Facebook nebaví. Momentálne fičí TikTok

TikTok je čínska aplikácia na zdielanie pätnásťsekundového videa, kde deti predvádzajú väčšinou svoje tanečné alebo hudobné schopnosti.Ale nielen to.

Negatívne vplyvy videohier: Viete, ako deťom môžu škodiť?

Videohry sú pre deti ako magnet. Mnohí rodičia sa však obávajú negatívnych dôsledkov prehnaného hrania, a majú na to plné právo. Aké sú riziká počítačových a mobilných hier?