Hudba

Zábavné hudobné aktivity pre deti

Hudba prináša deťom nielen umelecký zážitok, ale pozitívne vplýva aj na ich zdravie a kvalitu života. Lieči a uzdravuje, aktivizuje, podporuje pamäť, fantáziu, intuíciu a kreativitu. Vo voľných chvíľach sa môžete s deťmi venovať aj hudbe a rôznym pohybovým aktivitám. Možno vás inšpirujú niektoré z nasledujúcich hudobných hier a aktivít.

Aký má hudba vplyv na dieťa?

Hudba je pre deti veľmi stimulujúca už od raného detstva. Aké sú presne jej benefity?

Veďte deti k hudbe, má to veľa výhod. Ako objaviť a podporiť hudobné nadanie u detí?

Hudobné nadanie nie je len jedným z talentov, ktorým naše dieťa môže disponovať. Muzikálna inteligencia zohráva obrovskú úlohu v celkovej inteligencii človeka, preto sa na hudobný sluch pozrieme detailnejšie.

Husľový virtuóz Dalibor Karvay: Aby dieťa mohlo uspieť v tom, čo miluje, talent mu nestačí

Slovenský husľový virtuóz DALIBOR KARVAY v rozhovore prezradil, ako vyzeralo jeho detstvo a čo ho dostalo až na svetové koncertné pódiá.

Prečo by sme mali bábätkám spievať čo najviac?

Hudba je prítomná v živote každého človeka, bez ohľadu na kultúru, v ktorej vyrastá. Je to medzinárodná reč, ktorej každý rozumie a dokáže zaujať už aj tie najmenšie bábätká. Zdá sa, akoby hrala v živote človeka nejakú špeciálnu rolu, pretože už od narodenia ju so zaujatím počúvame.

Spievanie je liekom na mnohé problémy detí

Speváčka, lektorka a propagátorka spievania Jana Klusoňová hovorí:„Spievanie, to nie je len zábava, ale je to druh terapie, a preto vždy hovorím rodičom, aby s deťmi spievali čo najčastejšie.“

Otecko s dcérkou spievajú dojímavú pieseň o večnom priateľstve. Získali si už srdcia miliónov ľudí

4-ročnú Claire Ryann si s jej oteckom na internete pozrelo už niekoľko miliónov ľudí.

30 odporúčaných piesní, ktoré by ste mali počúvať počas pôrodu

Hudobná aplikácia Spotify spolu s pôrodnými odborníkmi zostavila playlist piesní, ktoré sú vhodné pre špeciálny okamih, ako je pôrod vášho bábätka.