Spoločné spanie

Spoločné spanie s dieťaťom má svoje výhody aj úskalia

Zvažujete spoločné spanie s dieťaťom? Máte obavy, aby ste niečo nepokazili? Prečítajte si, čo o spoločnom spánku hovoria najnovšie poznatky vedy.

Spoločné spanie s deťmi býva aj znakom problémov v partnerskom vzťahu

​​​​​​​Pre každú rodinu je dôležité, aby si manželia pestovali dobrý vzťah. Ten totiž ovplyvní v značnej miere to, ako bude vyzerať celý život rodiny i budúcnosť detí.

Rodičia sa dobre nevyspia až šesť rokov, tvrdí štúdia

Vedci potvrdili to, čo všetci rodičia vedia. Po narodení dieťaťa utrpí najmä spánok, no netrvá to len pár mesiacov, ale, žiaľ, dokonca niekoľko dlhých rokov.

Deti by mali spať v detských postieľkach najmenej do troch rokov, tvrdí štúdia

Ak rodičia počkajú do veku 3 rokov, kým dieťa presunú z detskej postieľky do dospeláckej, urobia dobre. Vedci zistili, že zrelšie dieťa má následne menej spánkových problémov.

Spánková poradkyňa: Spoločným spaním deti nerozmaznávate, dodávate im pocit bezpečia

LENKA MEDVECOVÁ je spánková poradkyňa pôsobiaca v Čechách a na Slovensku. Rozprávali sme sa o spoločnom spaní a čo dieťaťu i rodičom tento spôsob života dáva.

Lenka Medvecová: Mnohé informácie o spánku detí na internete rodičov zbytočne vystresujú. Od detí čakajú potom zázraky

So spánkovou poradkyňou sme sa rozprávali, prečo je detský spánok pre mnohých takou záhadou, prečo sa neprirodzene snažíme ho meniť a aj o tom, že metóda vyplakania nie je to, čo by ste mali skúšať.

7 dôvodov, prečo vaše bábätko v noci nespí

Prečítajte si niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali prestať pýtať: "Kedy už konečne moje dieťa prespí celú noc?"