Cestovanie s deťmi

Čo robiť, aby súrodenci cestu autom zvládli v pohode a bez problémov?

Dlhá cesta autom môže niekedy pre deti, ale aj pre rodičov, predstavovať náročnú situáciu. Nepríjemne sa javí hlavne krik, hašterenie, plač alebo bitka. Tieto prejavy najhoršie vplývajú na vodiča. Čo robiť, aby cesta autom s deťmi prebiehala bez problémov?

Dovolenky s deťmi - Ako budú vyzerať rodinné dovolenky v lete 2021?

Kde sa bude dať vycestovať s deťmi a aké obmedzenia nás pri cestovaní čakajú? O letnej sezóne 2021 poznačenej covidom sme sa rozprávali s Pavlom Mladým z CK Pelikán.

Pavol Mladý: Dovolenky v lete 2021 budú s obmedzeniami, ale mnohým rodinám cestovanie pomôže psychicky i fyzicky

Budeme môcť cestovať s deťmi počas letnej sezóny 2021? Ako budú vyzerať takéto dovolenky a ktoré destinácie budeme môcť navštíviť? Aj na tieto otázky odpovedal Pavol Mladý, prevádzkový riaditeľ cestovnej kancelárie Pelikán v relácii KLUB RODIČOV.

Tipy, ako zvládnuť cestovanie s dieťaťom so špeciálnymi potrebami

S niektorými deťmi je cestovanie viac ako náročné.

Ako si letnú dovolenku s deťmi naplánovať bez zbytočného stresu a paniky?

Dovolenky s deťmi plánujte detailne vopred, aby vás zaskočilo čo najmenej vecí. S deťmi totiž nejde všetko vždy podľa plánu. Na čo sa pripraviť pred cestovaním s deťmi?

Cestujeme s deťmi: Najkrajšie jaskyne na Slovensku. Čím je ktorá výnimočná?

Leto ešte neskončilo a ak nemáte na zostávajúce dni plány, vycestujte s deťmi za najkrajšími slovenskými jaskyňami.

Ako predchádzať na dovolenke súrodeneckým hádkam?

Chystáte sa na dovolenku a určite si potrebujete poriadne oddýchnuť. Všetko už máte premyslené, ale možno sa obávate, ako dovolenku zvládnu vaše deti a či sa nebudú zbytočne hádať. Ako v prípade hádok zvládnuť situácie čo najlepšie?

Cestovanie s deťmi: Prečo mnoho rodín miluje cestovanie vlakom?

Dovolenky sú v plnom prúde. Rodiny s deťmi najčastejšie cestujú autom alebo lietadlom. Ale aj vlak má svoje čaro a prináša so sebou veľa výhod a dobrodružstiev. Prečo je dobré cestovať s deťmi vlakom?