Smrť

Smrť súrodenca: Ako o nej povedať deťom a ako ich sprevádzať smútením

Strata súrodenca je pre dieťa veľmi náročná situácia. Hoci smrti ako takej ešte nerozumie, dokáže ju intenzívne prežívať.

Tipy na aktivity pre deti, aby sa ľahšie vyrovnali so stratou človeka a smútkom

Strata milovanej osoby nie je nikdy jednoduchá. Rôzne aktivity môžu deťom pomôcť preniesť sa cez obdobie smútenia ľahšie.

Ako pomôcť dieťaťu vyrovnať sa so smrťou blízkeho?

Smrť blízkeho človeka sa skôr či neskôr dotkne každého z nás. Rovnako nevynechá ani deti. Ako im pomôcť prežiť túto smutnú udalosť?

Moje dieťa sa počas tohto leta utopilo a toto je to, čo chcem, aby ste vedeli

Mama synčeka, ktorý sa jej pred mesiacom utopil, sa, napriek nepredstaviteľnej nekonečnej bolesti, rozhodla upozorniť všetkých rodičov na to, aké zákerné, tiché a rýchle je utopenie. Navyše, vôbec sa nemusí odohrať vtedy, keď je dieťa vo vode.

Využívate bezplatnú navigačnú aplikáciu WAZE? Odteraz má funkciu aj pre rodičov

Každé leto sa napriek opakovaným nešťastiam objavia v médiách tie isté desivé titulky: „Dieťa sa udusilo v aute. Rodičia naň zabudli.“ Vždy po takomto nešťastí sa spustí verejná diskusia, ako sa to mohlo stať a ako tomu predchádzať.

Dieťa umrelo v aute. Chyba, s ktorou sa rodičia nezmieria do konca života

Včera som v nemom úžase sledovala večerné spravodajstvo. Pre mňa bolo v duchu jednej obrovskej tragédie. V jednom kúte Slovenska prišli rodičia o ten najväčší poklad – život svojho dieťa.

Fotografovia zvečňujú posledné chvíle rodičov a ich detí, ktoré umreli príliš skoro

Strata dieťaťa počas tehotenstva alebo pôrod mŕtveho dieťaťa je udalosť, ktorá môže nečakane bolestne zasiahnuť do života. Popôrodné fotografie môžu byť pre rodičov jedinou spomienkou, že skutočne mali dcéru alebo syna.

Hovoriť s deťmi o smrti?

Hoci je smrť prirodzená súčasť života, strata milovaných dokáže spôsobiť obrovskú ranu v našich srdciach. Ako môžeme túto životnú udalosť priblížiť deťom?