Smrť

Zomrel spoluzakladateľ SĽUK-u J. Kubánka

V pondelok nadránom zomrel vo veku 92 rokov spoluzakladateľ a dlhoročný umelecký vedúci Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK) Juraj Kubánka.

Zomrel Milan Lasica. Skolaboval na pódiu v divadle L+S

Vo veku 81 rokov zomrel v nedeľu slovenský humorista, dramatik, prozaik, textár, herec, režisér, moderátor a spevák Milan Lasica.

Ako pomôcť dieťaťu vyrovnať sa so smrťou blízkeho?

Smrť blízkeho človeka sa skôr či neskôr dotkne každého z nás. Rovnako nevynechá ani deti. Ako im pomôcť prežiť túto smutnú udalosť?

Smrť je súčasťou života, ktorej sa nedá vyhnúť. Kniha Ako pomôcť smútiacemu priateľovi vás naučí byť smútiacim oporou

Kniha Ako pomôcť smútiacemu priateľovi učí laickú verejnosť, ako sprevádzať človeka v smútení po strate blízkeho a byť mu oporou.

Psychlogička Mária Hatoková o smrti: Každý z nás má rodičov, ale nikto sa nepripravuje na to, že raz zomrú

Deti by mali vedieť, že smrť patrí do nášho sveta a ľudia väčšinou odchádzajú na druhý svet pokojne.

Moje dieťa sa počas tohto leta utopilo a toto je to, čo chcem, aby ste vedeli

Mama synčeka, ktorý sa jej pred mesiacom utopil, sa, napriek nepredstaviteľnej nekonečnej bolesti, rozhodla upozorniť všetkých rodičov na to, aké zákerné, tiché a rýchle je utopenie. Navyše, vôbec sa nemusí odohrať vtedy, keď je dieťa vo vode.

Využívate bezplatnú navigačnú aplikáciu WAZE? Odteraz má funkciu aj pre rodičov

Každé leto sa napriek opakovaným nešťastiam objavia v médiách tie isté desivé titulky: „Dieťa sa udusilo v aute. Rodičia naň zabudli.“ Vždy po takomto nešťastí sa spustí verejná diskusia, ako sa to mohlo stať a ako tomu predchádzať.

Dieťa umrelo v aute. Chyba, s ktorou sa rodičia nezmieria do konca života

Včera som v nemom úžase sledovala večerné spravodajstvo. Pre mňa bolo v duchu jednej obrovskej tragédie. V jednom kúte Slovenska prišli rodičia o ten najväčší poklad – život svojho dieťa.