Bilingválne vzdelávanie

6-ročná Bella Devyatkina plynule hovorí 8 jazykmi! Jej mama tvrdí, že nie je výnimočná a dokázali by to aj vaše deti

Ruska Bella Devyatkin je neobyčajný zjav. Je najmladšou polygotkou na svete. Jej mama nám pri návšteve Bratislavy na festivale jazykov LingvaFest 2018 porozprávala, ako to dokázala.

Bilingválne deti: Ako učiť deti slovenčinu, keď žijete v zahraničí? (ROZHOVOR)

TATIANA GALAMBOŠOVÁ je Slovenka, ktorá pracuje ako učiteľka v slovenskej materskej škole v Bruseli. Rozprávali sme sa, ako možno učiť predškolákov žijúcich v zahraničí správne po slovensky, ak je jeden z rodičov Slovák a doma je dorozumievacím jazykom cudzí jazyk.

Ako učiť angličtinu malé deti?

Ako čo najefektívnejšie vyučovať angličtinu v materskej škole a v mladšom školskom veku radila lektorka a učiteľka Mgr. Sylvia Doláková.

Bilingválna výchova: Dar, ktorý má veľkú cenu

Jazyky a národy sa miešajú, vznikajú zmiešané manželstvá, a rodičia tak stoja pred otázkou, či majú svojim deťom poskytnúť dvojjazyčnú alebo dokonca viacjazyčnú výchovu.

Čo všetko sa deti v anglickej škôlke dokážu naučiť?

Ako deti nadobúdajú v predškolskom veku cudzí jazyk, s čím sa môžu rodičia v tomto období u detí stretnúť, ako si nastaviť reálne očakávania a namiesto stresovania detí im viac pomáhať? Aj o tom sme sa rozprávali s učiteľkami materskej školy s dlhoročnou praxou s výukou anglického jazyka.

Bilingválni ľudia sa dokážu lepšie sústrediť

Vedci objavili nový dôvod, prečo podávať čo najlepšie výkony na hodinách cudzích jazykov. Nová štúdia naznačuje, že znalosť viac ako jedného jazyka môže zlepšiť našu pozornosť a schopnosť sústredenia.

Spojená škola Novohradská v Bratislave je jediná škola na Slovensku, kde môže vaše dieťa študovať v angličtine bezplatne

Štúdium v angličtine na základnej a strednej škole dnes poskytujú na Slovensku hlavne súkromné školy. Ich školné sa pohybuje v tisícoch eur. Rovnaký, medzinárodne uznávaný, IB diplom ako na súkromných školách však môžu študenti získať aj na jednej štátnej škole bezplatne.

Chcete, aby vaše dieťa hovorilo po čínsky? Výuka čínštiny je na banskobystrickom gymnáziu unikátom

Od nového školského roka 2016/2017 rozšírilo Bilingválne Gymnázium Michala Kováča v Banskej Bystrici španielsku bilingválnu výučbu o slovensko-čínsku výučbu, ktorá je u nás na Slovensku raritou.