Neziskové organizácie

Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko. Podporiť budete môcť deti žijúce v jednorodičovských rodinách

Vo štvrtok 21. októbra sa v uliciach 371 miest a obcí Slovenska uskutoční tradičná pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu detí žijúcich v jednorodičovských rodinách.

Krstili unikátnu knihu, ktorá má pomôcť čerstvým rodičom nepočujúcich detí

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí s poruchou sluchu, až 90 % z nich počujúcim rodičom. Tí sa na novú situáciu často nevedia pripraviť a zostávajú zaskočení. Aj preto vznikla kniha, ktorá by im mala v neľahkej situácii pomôcť.

Ako pomáhajú nemocnice deťom prekonať strach a smútok z choroby?

Nemocnice desia väčšinu ľudí. Avšak najviac trpia strachom z nemocníc deti. Majú strach z bielych plášťov, rukavíc či injekcií. Pomôcť v boji proti strachu sa malým pacientom nesnažia už len rodičia, ale aj samotné nemocnice.

Film Putovné načúvatká: Dojímavá spoveď rodičov, ktorým do sveta vstúpili nepočujúce deti

Viete si predstaviť, že by sa vám narodilo nepočujúce dieťa? Ak ste doteraz nepoznali nikoho s týmto problémom, asi len veľmi ťažko. Film Putovné načúvatká je dojímavou spoveďou 4 rodín, ktorým do života znenazdajky vstúpili nepočujúce deti. Ako sa s tým vyrovnávali?

David Koller, Maroš Kramár a ďalší slávni kuriéri dnes odštartovali MISIU 05

David Koller, Maroš Kramár, Karin Haydu a ďalšie známe osobnosti vysadli na bicykle v rámci charitatívneho podujatia MISIA 05. Približne päťdesiatka z nich sa zmenila na kuriérov, aby vyzbierali čo najviac peňazí na pomoc chorým deťom.

Dobrý tip
Kniha o princeznej bez vláskov má chorým deťom dodať odvahu a zdravé učiť tolerancii

Kniha o princeznej bez vláskov má chorým deťom dodať odvahu a zdravé učiť tolerancii

Príbeh o Bezvláske napísala známa detská spisovateľka Gabriela Fútová. Má dodať chorým deťom bez vláskov, alebo s iným hendikepom odvahu a zdravé deti učiť tolerancii.

Slovenská posila v európskej sieti EUROCHILD

Dana Rušinová, správkyňa Nadácie pre deti Slovenska, sa stala členku správnej rady európskej sieťovej organizácie Eurochild.