Neziskové organizácie

Centrum pre obete domáceho násilia Slniečko bude mať vlastné priestory v Nitre

Krízové centrum Slniečko odkúpi od Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) rodinný dom, v ktorom sídli v prenájme už od roku 2006. Ako pred časom uviedla riaditeľka centra Mariana Kováčová, vďaka tomuto kroku bude možné rozšíriť kapacitu zariadenia a zároveň sa podstatne zjednoduší získavanie financií na jeho prevádzku.

Je v poriadku ukazovať svoje deti na sociálnych sieťach? Celebrity hovoria nie, deti v núdzi však nemajú na výber

Mnohé slovenské celebrity sa usilujú o ochranu súkromia svojich ratolestí, preto na sociálnych sieťach nezverejňujú ich fotky. Deti v núdzi, ktorým pre zhoršujúce sa ekonomické podmienky hrozí vyňatie z rodiny, však musí „byť vidieť“, aby sme vedeli na ich problém upozorniť. Na Slovensku pritom pod hranicou chudoby žije až 700 tisíc ľudí.

Žlté pokladničky opäť zaplavia Slovensko. Podporiť budete môcť deti žijúce v jednorodičovských rodinách

Vo štvrtok 21. októbra sa v uliciach 371 miest a obcí Slovenska uskutoční tradičná pokladničková zbierka Hodiny deťom na podporu detí žijúcich v jednorodičovských rodinách.

Krstili unikátnu knihu, ktorá má pomôcť čerstvým rodičom nepočujúcich detí

Na Slovensku sa ročne narodí približne 200 detí s poruchou sluchu, až 90 % z nich počujúcim rodičom. Tí sa na novú situáciu často nevedia pripraviť a zostávajú zaskočení. Aj preto vznikla kniha, ktorá by im mala v neľahkej situácii pomôcť.

Ako pomáhajú nemocnice deťom prekonať strach a smútok z choroby?

Nemocnice desia väčšinu ľudí. Avšak najviac trpia strachom z nemocníc deti. Majú strach z bielych plášťov, rukavíc či injekcií. Pomôcť v boji proti strachu sa malým pacientom nesnažia už len rodičia, ale aj samotné nemocnice.

Film Putovné načúvatká: Dojímavá spoveď rodičov, ktorým do sveta vstúpili nepočujúce deti

Viete si predstaviť, že by sa vám narodilo nepočujúce dieťa? Ak ste doteraz nepoznali nikoho s týmto problémom, asi len veľmi ťažko. Film Putovné načúvatká je dojímavou spoveďou 4 rodín, ktorým do života znenazdajky vstúpili nepočujúce deti. Ako sa s tým vyrovnávali?

David Koller, Maroš Kramár a ďalší slávni kuriéri dnes odštartovali MISIU 05

David Koller, Maroš Kramár, Karin Haydu a ďalšie známe osobnosti vysadli na bicykle v rámci charitatívneho podujatia MISIA 05. Približne päťdesiatka z nich sa zmenila na kuriérov, aby vyzbierali čo najviac peňazí na pomoc chorým deťom.

Dobrý tip
Kniha o princeznej bez vláskov má chorým deťom dodať odvahu a zdravé učiť tolerancii

Kniha o princeznej bez vláskov má chorým deťom dodať odvahu a zdravé učiť tolerancii

Príbeh o Bezvláske napísala známa detská spisovateľka Gabriela Fútová. Má dodať chorým deťom bez vláskov, alebo s iným hendikepom odvahu a zdravé deti učiť tolerancii.