Školská zrelosť

Ako sa hrať s predškolákmi cez prázdniny tak, aby sa postupne pripravovali do školy?

Nástup dieťaťa do prvého ročníka predstavuje veľkú zmenu nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Ako pripravovať budúceho prváčika hravou formou na školu? Možno vás inšpiruje niektorý z nasledujúcich nápadov.

Prečo je dôležité naučiť dieťa strihať nožnicami?

Učiť sa v detstve používať nožnice je aktivita, ktorú mnohé deti, najmä chlapci, odmietajú. Spočiatku to môže byť frustrujúce pre deti aj rodičov. Ale naučiť sa používať nožnice má v skutočnosti veľa výhod a rozvíja dôležité zručnosti, ktoré budú deti sprevádzať v nadchádzajúcich rokoch.

O školskej zrelosti, pripravenosti a vývinových poruchách u detí s neurovývinovou terapeutkou Katarínou Sipos

O období nástupu detí do školy. sme sa rozprávali s Katarínou Sipos, neurovývinovou terapeutkou a klinickou logopédkou z centra Avare.

Katarína Sipos o školskej zrelosti a pripravenosti: Na nástup do školy sa dieťa pripravuje prvých šesť rokov života, nielen pred nástupom do nej

O školskej zrelosti a pripravenosti dieťaťa na školu sme sa rozprávali v KLUBE RODIČOV s neurovývinovovou terapeutkou a klinickou logopédkou Katarínou Sipos, zakladateľkou a riaditeľkou centra AVARE.

Tipy, ako rozvíjať grafomotorické zručnosti detí

Grafomotorika je dôležité rozvíjanie zručností potrebných na písanie či kreslenie. 

Dať dieťa do školy skôr? Poriadne to zvážte

Na to, aby školu bez ťažkostí zvládlo, musí byť zrelé a na školu pripravené.

Chystá sa vaše dieťa do prvej triedy? Potom by sa rozhodne malo vedieť orientovať v štruktúre slova

Predškolákov už v apríli čaká zápis do 1. ročníka základných škôl. Toho, čo by mal budúci prváčik zvládať, je pomerne veľa. Jedným z predpokladov je aj fonematické uvedomovanie. 

Prsty iPadovej generácie detí nie sú pripravené na písanie, tvrdia lekári i učitelia

Máte doma predškoláka a dávate mu do rúk často tablet? Lekári a učitelia varujú, že takéto deti môžu mať neskôr problém s písaním.