Šport

Zoznámte deti s golfom. Ak si ho zamilujú, budú z neho čerpať celý život

Neviete kam s deťmi cez prázdniny? Ako im vyplniť množstvo voľného času? Zoznámte ich s golfom, napríklad aj vďaka letnému golfovému táboru či pravidelnému kurzu pre deti.

Ako vybrať dieťaťu šport a podporovať ho v zdravom rozvoji?

Viesť deti ku športu je vynikajúcim základom fyzického a psychického zdravia. Kedy ale začať so športom a ako? Do relácie Klubu rodičov prijali pozvanie Peter Kuračka, športový psychológ a Mária Bedleková, riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Šport v živote dieťaťa - kedy a ako s ním začať?

Kedy začať zoznamovať deti so športovými aktivitami, podľa čoho si vybrať šport a na čo sa pri tom zameriavať? Do relácie Klubu rodičov prijali pozvanie Peter Kuračka, športový psychológ a Mária Bedleková, riaditeľka O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Kedy a s ktorým športom u detí začať?

Prečo je pre deti pohyb dôležitý a aký šport im vybrať?

Škôlkari začínajú rána s plankami, lozením farebnými tunelmi či hádzaním lopty

Slabú koordináciu tela u dnešných škôlkarov potvrdzujú viacerí odborníci. V kanadskej škôlke sa rozhodli, že to zmenia. Každé ráno preto začínajú poctivou rozcvičkou.

Joga pre deti – v čom spočíva jej čaro?

Súčasná doba ponúka rodičom a ich deťom nemálo aktivít. Svoje miesto si medzi nimi začína nachádzať aj joga pre deti. Koncept detského jogového cvičenia sleduje zlepšenie telesnej kondície, podporuje ďalší rozvoj motoriky, posilňuje svaly a podľa prívržencov tohto cvičenia je dokonca tréningom pre detský mozog.

Kroky, ako začať s dieťaťom lyžovať

Ak ste sa rozhodli, že začnete učiť vaše dieťa lyžovať túto sezónu, prečítajte si zopár užitočných tipov, ako na to. 

Lyžovanie s deťmi: Kedy začať učiť deti lyžovať a čo je pri tom dôležité?

Lyžovanie s deťmi môže patriť medzi krásne zážitky vašej rodiny a spomienky na detstvo. Ak sa chystáte s deťmi na svah po prvýkrát, je dôležité zodpovedať si niekoľko dôležitých otázok. Napríklad aj to, či to už túto sezónu po fyzickej i psychickej stránke vaše dieťa zvládne.