Adaptácia dieťaťa v materskej škole

Dobrý tip
Nastupuje vaše dieťa do škôlky? Psychologička radí, ako toto obdobie zvládnuť na výbornú

Nastupuje vaše dieťa do škôlky? Psychologička radí, ako toto obdobie zvládnuť na výbornú

Medzi druhým a šiestym rokom prechádzajú deti viacerými zásadnými premenami. Náročným krokom je v tomto období aj nástup do materskej školy.

Ako pripraviť dieťa na škôlku? Učiteľky radia, ako to zvládnuť čo najlepšie

Obdobie nástupu dieťaťa do materskej školy je veľmi dôležité pre jeho ďalší rozvoj, ktorého zanedbanie môže mať vážne následky pre jeho ďalší vývin. Zároveň treba byť citlivý a vnímavý pri prvom kontakte dieťaťa s materskou školou.

Jiří Halda: Nepoznám ťažšiu profesiu ako je učiteľka v materskej škole

JIŘÍ HALDA je špeciálny pedagóg a rodinný terapeut so špecializáciou na deti predškolského veku. V rozhovore prezradil, prečo je obdobie nástupu detí do materskej školy pre deti také náročné, čomu by sa mali v tomto čase rodičia vyhnúť a ako dieťa vhodne pripraviť na túto obrovskú životnú zmenu.

Ako sa Emka a jej mama učili zvládnuť nástup do škôlky

Odborníčky na základe konkrétneho príkladu malej Emky a jej mamy vykresľujú, ako zvládnuť úvodné obdobie v škôlke.

Detská psychologička radí, ako zvládnuť najčastejšie problémy detí v škôlke

Nástup do škôlky nie je ľahká situácia ani pre dieťa, ani pre rodiča. S akými problémami sa môžete stretnúť a ako na ne reagovať?

Psychologička radí, ako zvládnuť adaptáciu detí v jasliach

Ako uľahčiť nástup dieťaťa do jasličiek? Detská psychologička Petra Arslan Šinková hovorí, že každý rodič i dieťa prežíva toto obdobie inak. Dodržiavanie niekoľkých zásad však môžu adaptáciu dieťaťa v jasliach zjednodušiť.

Zápisy do materských škôl - všetko, čo potrebujete vedieť o zápise do škôlky

Zápisy do materských škôl začínajú už o pár dní. Tento rok by mali prebiehať v termíne od 30. apríla do 31. mája 2019. Viete, čo všetko vás pri zápise čaká?

Psychologička o nástupe detí do škôlky: Odlúčenie je vždy spojené so smútkom a je to v poriadku

PETRA ARSLAN ŠINKOVÁ, psychologička a majiteľka predškolských zariadení, hovorí, ako deti prežívajú nástup do škôlky, čo sa v nich odohráva a ako im môžeme pomôcť nezažiť pri odlučovaní od rodičov traumu.