Rozhodovanie

Ako si poradiť, keď sa neviete rozhodnúť?

Deň čo deň sa stretávame s množstvom situácií, keď sa musíme rozhodovať. Niekedy zamestnávajú náš mozog natoľko, že občas sa nám stane, že nie sme schopní urobiť ani tie najjednoduchšie rozhodnutia alebo sa zamestnáme natoľko práve tými nepodstatnými, že nedokážeme urobiť zásadné rozhodnutie v našom živote. Čo urobiť preto, aby sa nám jednoduchšie rozhodovalo?

Čo ovplyvňuje naše rozhodovanie?

Rozhodovať sa musíme takmer každý deň. Niekedy ide o jednoduché rozhodnutia, inokedy však stoja pred nami vážne rozhodnutia. Čo robiť v situácii, kedy na našom rozhodnutí stojí niečo mimoriadne dôležité, napríklad to, ako bude v najbližších mesiacoch či rokoch vyzerať náš život a my sa nevieme rozhodnúť?

Máte pred sebou dôležité rozhodnutie? Pomôcť vám môže aj denný spánok

Máte urobiť v živote významné rozhodnutie? Dôležité je dávať si pozor aj na to, aby ste boli vyspatí. Nedostatok spánku môže výrazne ovplyvniť vaše rozhodnutie.

Trápi vás nerozhodnosť? Skúste použiť PRAVIDLO 10/10/10

Nerozhodnosť často sprevádzajú mnohé otázky a človek často ani nevie, čo jeho nerozhodnosť spôsobuje. Exis­tu­je však jed­na metó­da, kto­rá pro­ces rozhodovania dokáže ľuďom veľ­mi uľah­čiť.

7 krokov ako urobiť správne rozhodnutie

Denne ich robíme desiatky alebo stovky. AK ich je na nás priveľa, cítime sa paralyzovane a odkladáme naše rozhodnutia na neskôr. Guy Winch je licencovaný psychológ a radí, ako robiť správne rozhodnutia.

Ako sa správne rozhodnúť?

Koľko krát ste sa už ocitli na rázcestí a nevedeli, ktorým smerom sa vydať? Chceli ste urobiť tú najlepšiu voľbu a nevedeli ako. Americký kouč Samuel McCree rozpracoval metódu, ktorá by vám v takýchto situáciách mohla pomôcť.

Dôležité rozhodnutia, ktoré môžeme urobiť sami

Niektoré rozhodnutia náš život formujú viac, ako si možno myslíme. Ktoré to sú?