Stres

Vyskúšajte boxové (krabicové) dýchanie. Pomôže vám odbúrať stres

Možno zažívate vyššiu mieru stresu a úzkosti a možno hľadáte aj riešenia na zmiernenie príznakov. Vyskúšajte napríklad boxové dýchanie.

Potrebujete sa rýchlo uvoľniť? Tieto metódy vám pomôžu do 5 minút

Sú dni, keď musíte urobiť obrovské množstvo vecí. Ako sa v takejto situácii uvoľniť, oddýchnuť si, nazbierať nové sily? Pozrime sa spoločne na 20 spôsobov, ktoré vám aj v takýchto náročných chvíľach dokážu pomôcť.

Použite svojich 5 zmyslov na zvládnutie stresu

Všetci zažívame stres pomerne pravidelne, od mierneho obťažovania až po úplné vyhorenie. Mať súbor nástrojov stratégií zvládania stresu nám môže pomôcť prekonať tieto situácie.

10 tipov, ako sa uvoľniť po náročnom dni

Sú dni, keď sa môžeme cítiť veľmi unavení alebo vystresovaní. Ako sa čo najrýchlejšie zrelaxovať?

Mozgovú hmlu môže spôsobiť aj stresujúci životný štýl

V súčasnosti mnoho ľudí žije vo veľkom strese a v napätí. Ak takto žijú veľmi dlho, môže to u nich spôsobovať rôzne psychické i fyzické problémy. Jedným z problémov je aj tzv. mozgová hmla.

Signály, ktoré vám naznačujú, že ste preťažení

Preťaženie môže byť veľmi nebezpečné, a to najmä preto, že sa zvyčajne skrýva za dosť neurčitými príznakmi. Niekedy je veľmi ťažké ich odhaliť. Z tohto dôvodu je dobré príznaky, ktoré sú všeobecne známe, poznať, pretože toto poznanie to pomáha predchádzať ďalším problémom.

Ako zmeniť život vo chvíli, keď vám už dochádzajú sily?

Sú dni, keď už človek necíti žiadnu radosť a je emočne vyprahnutý. Kde hľadať zdroje energie v takýchto chvíľach?

5 jednoduchých techník na odstránenie stresu za pár sekúnd

V živote často prežívame situácie, v ktorých sa stresu nedokážeme vyhnúť, nech sa snažíme ako chceme. Možno vám však dokáže pomôcť niektorá z nasledujúcich techník.