Kreativita

Životné šťastie v budúcnosti bude ovplyvňovať hlavne tvorivosť

Všetci sme tvorcovia i spotrebitelia. V každej fáze života prevláda u človeka niečo iné. Ktorý prístup je však pre nás dôležitejší?

Posilnite svoju kreativitu pomocou týchto tipov

Kreativita je rovnako ako iné schopnosti tvarovateľná a rozvíjateľná. Znamená to teda, že s trochou snahy a práce na sebe môže byť kreatívny ktokoľvek.

Chýba vám kreativita? Inšpirujte sa deťmi!

O tom, že deti majú nekonečnú fantáziu, niet pochýb. Ak sa vrátime k ich spôsobu myslenia, dokážeme naštartovať svoju kreativitu.

12 tipov, vďaka ktorým naštartujete svoju kreativitu

U každého z nás sa striedajú vysoko kreatívne obdobia s tými, v ktorých akýkoľvek nový nápad čakáme márne. Ak sa práve nachádzate skôr v druhej fáze, vyskúšajte týchto 12 rád a možno sa naštartujete k novým nápadom.

ALIKE: Krátky film o tom, ako na mnohé veci v živote prídeme, až keď máme deti

Krátky španielsky animovaný film ALIKE z roku 2015 je o malom chlapcovi a jeho otcovi, ktorý sa ho snaží naučiť, o čom život skutočne je.

Adam Grant: Kreatívni ľudia majú zvyky, ktoré by ste nečakali

Byť úspešným vďaka originálnemu nápadu by chcel dnes každý, no nie je to také jednoduché. Originálni ľudia majú aj zvyky, ktoré sa druhým nemusia páčiť. Ako spoznáte originálnych ľudí?

Ako vznikajú kreatívne nápady?

Čo sa deje v našom mozgu, keď nachádzame kreatívne a originálne nápady? Vedci skúmali, prečo je niekto kreatívnejší a iný menej.

Kreativita je ako šport. Dá sa trénovať!

Cítite sa občas zúfalí, že nie ste takí kreatívni ako váš kolega či spolužiak, ktorý chŕli kreatívne nápady na počkanie? Nezúfajte! Pravidelným tréningom môžete časom kreativitou oslniť i vy.