Kariéra

Chcete pôsobiť presvedčivo? Vyskúšajte tieto tipy

Presvedčiví ľudia majú schopnosť vtiahnuť iných do svojho sveta. Väčšinou sú to obľúbení a sympatickí ľudia. Ako to robia?

Ste racionálny alebo emocionálny typ? Zistíte to aj podľa toho, ako riešite situácie v práci

Podľa ukazovateľov MBTI testov, ktoré patria medzi najpopulárnejšie a najpoužívanejšie testy osobnosti, existujú dva spôsoby, ako sa ľudia rozhodujú. Buď racionálne, alebo emocionálne. Ak viete, do ktorej skupiny patríte a túto skutočnosť prijmete, môže vám to pomôcť v riešení viacerých problémov.

Sú vám témy vzdelávania a výchovy blízke? Hľadáme skúsených redaktorov na prípravu ROZHOVOROV

Ak sú vašou srdcovou záležitosťou oblasti výchovy a vzdelávania, máte skúsenosti s prípravou rozhovorov, neváhajte sa nám ozvať.

Tipy, ako absolvovať online pracovný pohovor

V posledných rokoch sa stali online pracovné pohovory čoraz obľúbenejšími a mnoho spoločností využíva digitálne technológie na uskutočnenie predbežných pohovorov.

Emocionálna inteligencia má svoj význam aj v práci. Ako sa prejavujú ľudia s vysokým EQ?

Emocionálna inteligencia (EQ) je schopnosť identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie, emócie druhých aj skupiny.

Ako zvládnuť prácu z domu počas pandémie?

Práca z domu je pre mnohých ľudí niečo úplne nové. Nie každý vie, ako si nastaviť pravidlá, aby to fungovalo a bol efektívny rovnako ako v práci.

Kariérna poradkyňa M. Valicová: Začať sa venovať tomu, čo vás baví, sa dá kedykoľvek. Aj počas materskej

Michaela Valicová dnes pod značkou Kariérny kompas úspešne pomáha klientom, ktorí sa kariérne hľadajú. Tvrdí, že prispôsobiť sa okolnostiam neznamená vzdať sa snov o svojom povolaní.

Ako uspieť v akejkoľvek práci, ktorú robíte?

Existuje mnoho rád vedúcich k úspechu v práci. Špecializovaný kariérny portál 8 000 hours, ktorý sa zameriava na rady, ako uspieť v pracovnom živote, vyšpecifikoval niekoľko krokov, ktoré vás povedú k väčšiemu úspechu v práci a celkovo v živote.