Úzkosť

Tipy na darčeky na zlepšenie nálady pre ľudí s úzkosťou

Keď niekto, na kom vám záleží, bojuje s problémom, ako je depresia, alebo čelí stresu či úzkosti, sviatky alebo iná udalosť môžu byť skvelou príležitosťou na obdarovanie. Môžete ponúknuť nielen svoju podporu, ale aj hmatateľný predmet, ktorý danej osobe pomôže vyrovnať sa so svojou náladou, zlým stavom.

Psychologička Helen D´Silva: Chcete sa zbaviť úzkosti? Zmeňte ju na radosť a nadšenie

Odborníci neustále hľadajú spôsoby, pomocou ktorých by mohli ľuďom pomáhať v boji proti úzkosti. Austrálska psychologička Helen D'Silva pomáha ľuďom tým, že ich učí pretransformovať úzkosť na radosť a nadšenie z nejakej obľúbenej činnosti.

Nie je úzkosť ako úzkosť. Spoznajte 5 najbežnejších typov úzkosti

Úzkostné poruchy stále častejšie zasahujú do života ľudí. Za ich zvýšeným výskytom stojí najmä emočné napätie z každodenného života. Existuje niekoľko typov úzkostí. Ako ich rozoznať?

5 znakov, pomocou ktorých môžete zistiť, že človek prežíva úzkosť

Keď ľudia prežívajú naplnený a krásny vzťah, ich snahou, okrem iného, je aj jeden druhému neustále pomáhať a byť oporou. Je to aj v prípade prežívania úzkostí. Ako ale odhaliť úzkosť, ktorú druhý môže skrývať aj celý život?

Žijete vysnívaný život a napriek tomu cítite prázdnotu? Možno trpíte rajským syndrómom

Máte úspešnú kariéru, vysnívanú prácu, milujúceho partnera, dostatok peňazí, nádherné veci, exkluzívne dovolenky, deti chodia na tie najlepšie školy, no napriek tomu pociťujete nešťastie a prázdnotu? Ak áno, možno práve vy trpíte rajským syndrómom.

Nedeľnú depresiu pociťuje mnoho ľudí. Ako ju prekonať?

Existujú ľudia, ktorí v nedeľu popoludní pociťujú stres, ktorý súvisí s končiacimi sa voľnými chvíľami. Odborníci tento jav nazývajú nedeľnou depresiou. Čo robiť, aby ste jej príznaky zvládli čo najlepšie?

Trápi vás strach z toho, že sa niekto na vás pozerá? Možno máte skopofóbiu

Scoptophobia, tiež známa ako skopofóbia, je strach, že sa na človeka niekto pozerá alebo že si ho niekto fotografuje.

10 princípov, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa depresii

Depresia je duševný stav charakterizovaný pocitmi smútku, skleslosti, vnútorného napätia či nerozhodnosti spolu s útlmom a spomalením duševných a telesných procesov, ochudobnením záujmov a nízkym sebavedomím. Je to porucha, ktorá postihne počas života takmer každého štvrtého človeka.