Úzkosť

Návyky, ktoré signalizujú, že prežívate úzkosť

Úzkostné poruchy stále častejšie zasahujú do života ľudí. Za ich zvýšeným výskytom stojí najmä emočné napätie z každodenného života. Niekedy si človek ani možno neuvedomuje, že prežíva úzkosť. Pozrime sa na niekoľko veľmi bežných návykov, ktoré ju môžu naznačovať.

Vyskúšajte boxové (krabicové) dýchanie. Pomôže vám odbúrať stres

Možno zažívate vyššiu mieru stresu a úzkosti a možno hľadáte aj riešenia na zmiernenie príznakov. Vyskúšajte napríklad boxové dýchanie.

Prejavy správania, ktoré signalizujú, že ste sa stali zatrpknutým človekom

Veľa ľudí pozná pocity, ktoré spôsobujú stav vnútornej nespokojnosti. Toto je bežný jav. Ak sa však nespokojnosť v duši stane trvalým stavom, tak toto nastavenie patrí k najťažším psychickým poruchám. Po istom čase obyčajne vyústi do trvalého hnevu, nenávisti alebo pomstychtivosti.

Chcete sa pred zaspávaním zbaviť úzkosti? Vyskúšajte túto techniku

Mnoho ľudí trpí úzkosťou a v dôsledku toho ťažko zaspávajú. Aj keď existujú lieky alebo výživové doplnky, ktoré môžete užívať na zmiernenie príznakov, existujú aj iné možnosti, ktoré vám môžu pomôcť.

Strach porazíme jedine tak, že sa mu postavíme a naučíme sa s ním pracovať

K jedným z najčastejšie skloňovaných slov posledných dvoch rokov patrí slovo úzkosť. Ako s ňou pracovať?

9 krokov, ktoré pomáhajú upokojiť myseľ a zbaviť sa úzkosti

V modernom svete digitálnych technológií je pre nás čoraz ťažšie sústrediť sa na skutočne dôležité veci. Neriešené veci často zatláčame do úzadia, čo spôsobuje úzkosť. Náročné je tiež zachovať si pokojnú myseľ. Psychologička Deborah Davis ponúka 9 účinných krokov na upokojenie mysle, zbavenie sa úzkosti a opätovné zameranie pozornosti pozitívnym smerom.

Tipy na darčeky na zlepšenie nálady pre ľudí s úzkosťou

Keď niekto, na kom vám záleží, bojuje s problémom, ako je depresia, alebo čelí stresu či úzkosti, sviatky alebo iná udalosť môžu byť skvelou príležitosťou na obdarovanie. Môžete ponúknuť nielen svoju podporu, ale aj hmatateľný predmet, ktorý danej osobe pomôže vyrovnať sa so svojou náladou, zlým stavom.

Psychologička Helen D´Silva: Chcete sa zbaviť úzkosti? Zmeňte ju na radosť a nadšenie

Odborníci neustále hľadajú spôsoby, pomocou ktorých by mohli ľuďom pomáhať v boji proti úzkosti. Austrálska psychologička Helen D'Silva pomáha ľuďom tým, že ich učí pretransformovať úzkosť na radosť a nadšenie z nejakej obľúbenej činnosti.