Film

Najlepšie filmy o vzťahoch, ktoré vás naučia, že hoci sú krásne, nie sú jednoduché

Mnohé vzťahy nie sú práve prechádzka ružovou záhradou. Tieto filmy vyobrazujú lásku presne takú, aká je. Krásna, komplikovaná, no často aj nešťastná.

8 TOP filmov o fašizme a nacizme, ktoré vám dajú viac ako hodina dejepisu

Počas hodín dejepisu sa môžete naučiť veľa, avšak dobrý film plný emócií vás môže zasiahnuť oveľa silnejšie, aby ste pochopili chyby minulosti a krutosť, ktorá by sa už nikdy nemala zopakovať.

28. septembra 2017 sa bude konať 28.ročník ceny IGRIC za audiovizuálnu tvorbu v roku 2016

Každý rok pripravujú profesijné zväzy ÚSTT a SFZ spolu s Literárnym fondom a spoločnosťou ILOVEFILM ďalší ročník udeľovania ceny IGRIC pre televíznych a filmových tvorcov, ktorá reflektuje etické hodnoty a vplyv audiovizuálnych diel na naše životy.

10 filmov o inšpiratívnych a odvážnych ženách, ktoré by ste mali vidieť

Ktoré inšpiratívne ženy si scenáristi vybrali pre svoje veľkolepé diela o ženách? Týchto 10 filmov by ste mali určite vidieť!

10 filmov, ktoré vo vás prebudia chuť cestovať

V mnohých filmoch sú krásne scenérie, ktoré nás inšpirujú cestovať. Ktoré filmy stoja za to, aby ste si ich pozreli nie raz, ale aj niekoľko krát?

13 najlepších životopisných filmov

Filmy natočené podľa skutočnej udalosti nám ponúkajú jedinečný pohľad do života iných ľudí. Dokážu veľa naučiť či pobaviť, chytiť za srdce. Ktoré z nich by ste si mali určite pozrieť?

10 historických filmov, ktoré sú natočené historicky správne

Historických filmov bolo natočených veľmi veľa, avšak nie všetky z nich sú aj historicky presné. Pozrite si 10 tých, ktoré zachytávajú udalosti tak, ako sa skutočne stali.

8 filmov, ktoré ťa určite motivujú vzdelávať sa a pracovať na sebe

Pozrite si zoznam inšpiratívnych filmov, ktoré vás povzbudia vzdelávať sa a rozvíjať.