Vďačnosť

5 dôvodov na vďačnosť aj vtedy, keď nám život nedáva to, čo chceme

Mnoho filozofov už v minulosti upozorňovalo na to, že život nám nedáva len to, čo chceme, ale hlavne to, čo potrebujeme. No aj napriek tomuto poznaniu mávame pocit, že život nám nedáva to, čo tak veľmi chceme. Kde v takomto období nachádzať silu a prečo aj v takýchto chvíľach životu za veľa vecí ďakovať?

Dôvody na vďačnosť existujú aj v dobe, keď prežívame utrpenie

Utrpenie je často spojené so smútkom. Je to úplne prirodzené a pochopiteľné. No po určitej dobe si človek často uvedomuje, že nielen príjemné obdobie, ale aj to, ktoré je spojené s trápením a problémami, ho predsa len niečo naučilo, veľa vecí vysvetlilo, ba dokonca ponúklo nové a oveľa lepšie riešenia a možnosti.

Vedci v Oxforde zistili, že keď človek koná dobro aspoň 7 dní, stáva sa šťastnejším

Vedecký výskum potvrdil, že tí, ktorí sú láskaví a konajú dobro, sú šťastnejší ľudia.

Vďačnosť ako súčasť zdravého životného štýlu

Žijeme v dobe, v ktorej sme zameraní na výkon, a tak sme sa naučili od života stále žiadať viac a viac. Neustále sa porovnávame s inými, a tak sa nám zdá, že nedostávame toho toľko, ako by sme si možno zaslúžili. Máme však mnoho vecí a hodnôt, za ktoré by sme mali byť vďační. A máme tiež okolo seba ľudí, ktorým môžeme byť za mnohé veci vďační.

Ak chcete byť šťastní, veľké bohatstvo nepotrebujete

Všetci túžime po tom, byť šťastní, ale pre každého to znamená niečo iné. Hoci mnohí z nás veria, že šťastie by bolo mať tučné bankové konto, prepychovú haciendu a rýchly športiak v garáži, vedci to vidia inak.

Čarovná sila vďačnosti: Osvojte si najjednoduchšie techniky podporujúce vďačnosť

Žijeme v dobe, v ktorej sme zameraní na výkon, a tak sme sa naučili od života stále žiadať viac a viac. Zabúdame na vďačnosť, ktorá má neuveriteľné množstvo benefitov.

Myslite od rána pozitívne. Zlepšíte si život

Viete, že už ráno rozhodnete o tom, ako bude vyzerať váš deň?

Som vďačná...

Byť vďační znamená byť šťastní. Za čo ste každý deň vďační vy?