Komunikácia

Poznáme 4 typy komplikovaných ľudí. Ako s nimi komunikovať a spolupracovať?

Všetci občas prežívame situácie, keď musíme byť v kontakte s problémovými ľuďmi. Takéto situácie dokážu poriadne znepríjemniť deň. Môžete sa cítiť podráždení, znechutení, niekedy aj plný obáv. Ako sa pripraviť na jednanie či na dlhšiu spoluprácu s takýmito ľuďmi?

Chcete si zlepšiť vzťah so svojou mamou? Vyskúšajte tieto tipy

Nie každý má ideálny vzťah s matkou. Môžete cítiť určité napätie, ktoré sa do vzťahu vkradlo možno už pred mnohými rokmi. Možno dozrel čas a vy chcete tento vzťah posunúť ďalej. Ako to čo najlepšie urobiť a ako začať?

Otázky, ktoré pomáhajú upevňovať partnerský vzťah

Aj v dnešnom modernom svete všetci chceme prežívať krásne vzťahy. Často hľadáme rady a ponaučenia, ktoré by nám mohli pomôcť vytvoriť pevné väzby a emočné puto. I keď možností je veľa aj v dnešnej dobe základ tvorí kvalitná komunikácia medzi partnermi.

10 asertívnych techník, ktoré vám pomôžu povedať NIE

Nie je jednoduché niekomu povedať nie. Často za to môžu výčitky svedomia alebo nechceme nikomu ublížiť. Ak však nedokážeme určité veci odmietnuť, môžu nám prerásť cez hlavu a my sa ocitnime v zložitej situácii. Schopnosť povedať NIE súvisí hlavne s asertivitou. Existuje niekoľko techník, ktoré vám môžu v tomto pomôcť.

Chcete komunikovať empaticky? Zoznámte sa so znakmi empatickej komunikácie

Keďže človek je spoločenský tvor a žije v interakcii s inými ľuďmi, empatia by mala byť súčasťou medziľudských vzťahov a základným pilierom prosociálneho správania sa a tiež komunikácie. Pozrime sa na základné kroky, ktoré vedú k empatickej komunikácii.

Slová a vety, vďaka ktorým budete medzi ľuďmi obľúbení

Pomocou slov a viet vyslovujeme myšlienky, ktorými sa zaoberáme, komunikujeme s druhými ľuďmi alebo ich ukladáme na papier. Slová majú veľkú silu. Slovami vieme raniť, ale aj povzbudiť.

Chcete pôsobiť presvedčivo? Vyskúšajte tieto tipy

Presvedčiví ľudia majú schopnosť vtiahnuť iných do svojho sveta. Väčšinou sú to obľúbení a sympatickí ľudia. Ako to robia?

Emoji stále pribúda. Aké sú ich výhody a nevýhody v našom živote?

Digitálne symboly v našej komunikácii neustále pribúdajú. Majú svoje výhody i nevýhody.