Sociálne siete

Výskum ukázal, že online zoznamovanie zmenilo niektoré pravidlá vo vzťahoch

Zoznamovanie sa v priebehu rokov zmenilo a slobodní ľudia sa museli naučiť využívať nové metódy. V súčasnosti sa veľa ľudí zoznamuje vďaka online zoznamkám. Čo prináša so sebou tento typ zoznamovania?

Pozitívne komentáre, pomocou ktorých môžete na sociálnych sieťach povzbudiť iných

Uverejňovaním pozitívnych komentárov môžete niekoho veľmi povzbudiť alebo mu zlepšiť náladu, ale v prípade negatívnych komentárov môžete spôsobiť pravý opak. Patríte medzi tých, ktorí uprednostňujú pozitívne komentáre?

Nezaujíma vás networking? Toto je 5 dôvodov, prečo je v živote dôležitý

Networking je označenie pre vytváranie vzťahov medzi ľuďmi, vzájomnú výmenu informácií a udržiavanie osobných kontaktov, ktoré následne vedú k vytvoreniu siete konexií, ktoré nám môžu priniesť viacero výhod.

Aj sociálne siete predstavujú riziko závislosti. Ako ich mať pod kontrolou?

Dopamínových lákadiel, ktoré nás vedú až do závislostí, je dnes veľmi veľa. O tom, ako týmto závislostiam úplne nepodľahnúť, ako nájsť vnútorný pokoj a ako im odolať, o tom si povieme v dnešnom článku.

Ako sa dostať zo stavu FOMO do stavu JOMO?

Stále kontrolujete e-maily, správy a sociálne siete? Počítate lajky pri statusoch a máte pocity úzkosti, ak vám ľudia neprejavili zdvihnutými palcami dostatok pozornosti? Ste v strese, aby vám niečo neuniklo a vy budete posledný, kto by sa to dozvedel? Možno si to neuvedomujete, ale máte problém.

Nomofóbia - závislosť na mobilnom telefóne: Ako sa prejavuje?

Mobilné telefóny sa už stali neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Nezmenili len spôsob našej komunikácie, ale zásadne ovplyvnili celý náš život. Mnohí ľudia dávajú svojim mobilným telefónom oveľa väčší význam, ako by v skutočnosti v ich životoch mali mať.

Správanie na Facebooku odhalí aj vaše negatívne črty

Ak nemáte na svojich sociálnych sieťach veľa priateľov, môže to o vás vypovedať pozitívne veci.

Facebook z nás robí nešťastných a závistlivých ľudí, tvrdí dánska štúdia

Dánska štúdia zistila, čo sme si už dávno mysleli, a to že sociálna sieť Facebook z mnohých ľudí robí nešťastných a nespokojných ľudí.