Knihy

Biblioterapia – liečivá sila slov

Ak ste vášnivým čitateľom kníh a máte pocit, že potrebujete pomoc pri riešení problémov duševného zdravia, potom by ste mali preskúmať biblioterapiu. Rozprávanie príbehov, kreatívne písanie a čítanie sú už dlho uznávané pre svoj terapeutický potenciál. 

V Bratislave ocenili Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2020

Slávnostné vyhodnotenie súťaže Najkrajšie knihy Slovenska sa uskutočnilo vo štvrtok v Bratislave. Za vlaňajšie knihy si úspešní autori a vydavateľstvá prevzali ceny v Dvorane Ministerstva kultúry

Čítanie papierových kníh posilňuje psychické i fyzické zdravie

Čítanie prináša do života veľké množstvo benefitov. Ak ich ale chcete skutočne využiť, najlepšie je siahnuť po klasickej knihe v tlačenej podobe.

5 kníh, ktoré vás naštartujú k novým prístupom v živote

Žijeme v náročnej dobe a mnoho ľudí bude musieť urobiť určité zmeny vo svojom živote. Niekedy dokážu motivovať kamaráti, kolegovia, rodina a inokedy dobrá kniha. Dnes sa pozrieme na niekoľko kníh, ktoré už pomohli veľkému počtu ľudí. Možno pomôžu i vám.

Najnovšie výskumy dokazujú, prečo je dôležité čítať papierové knihy

Dnes už všetci vieme, že čítanie prináša do života množstvo benefitov. Ale ak ich chceme využiť naozaj naplno, musíme čítať klasické knihy, ktoré sú vytlačené na papieri.

15 stratégií, ktoré vám pomôžu lepšie čítať

Chcete čítať viac, ale máte pocit, že na to nemáte čas? Pomôcť vám môžu stratégie, ktoré menia pohľad na problematiku čítania. Toto sú tie, ktoré mnohým ľuďom pomohli počas života prečítať viac kníh.

Knižnice, ktoré si zamilujete na prvý pohľad

Napriek návalu e-kníh v posledných rokoch, mnohí z nás stále oceňujú, že si môžu knihy prehmatať, listovať v nich a vnímať ich vôňu. Pozrite si výber kreatívnych knižníc, ktoré sú ako stvorené na uloženie vašich knižných pokladov.

Veľkolepá čínska knižnica láka na svoj moderný dizajn aj tých, ktorí po knihe nikdy nesiahli

V čínskom meste Binhai otvorili knižnicu, ktorá svojím dizajnom láka knihomoľov, ale aj tých, ktorých čítanie nebaví.