Efektívna komunikácia

5 komunikačných stratégií, ktoré používajú najpríťažlivejší ľudia

Človek, ktorý pôsobí na iných príťažlivo, musí mať určité vlastnosti, ktoré na iných pôsobia dobre. A dôležitý je aj spôsob komunikácie. Ktoré komunikačné stratégie pôsobia na iných príťažlivo?

Ako začať znovu dôverovať ľuďom, keď vás zradili

Keď vás zradil niekto, koho milujete alebo vám na ňom záleží, naučiť sa mu znova dôverovať, ak ste sa tak rozhodli, vyžaduje čas a úsilie. Odpustiť a budovať vzťah nanovo, môže byť, pochopiteľne, ťažké. Existuje však niekoľko spôsobov, ako sa môžete naučiť znovu dôverovať ľuďom, ktorí vás zradili.

Chcete byť obľúbeným človekom? 12 tipov, ako budete ľudí priťahovať oveľa viac

Niektorým ľuďom veľmi záleží na tom, aby ich okolie vnímalo ako obľúbených ľudí. Každý človek disponuje inou úrovňou sociálnych zručností. Niektorí ľudia sú prirodzene charizmatickí, a tak aj prirodzene obľúbení, iní s tým môžu mať určitý problém. Dobrá správa však spočíva v tom, že existujú určité veci, ktoré keď budete robiť, stanete sa pre okolie sympatickými ľuďmi.

15 znakov, ktoré o vás prezrádzajú, že radi premýšľate

Niekto veci a javy analyzuje viac, niekto menej. Niekto sa rád hlboko zamýšľa nad každou skutočnosťou, niekto to k životu nepotrebuje. Ak chcete zistiť, ako je to s vami, možno vám v tom pomôžu nasledujúce znaky uvedené v článku.

Chcete prežívať hlbšie spojenie s ľuďmi? Využívajte nenásilnú komunikáciu

Nenásilná komunikácia (skrátene NVC), ktorú tiež nazývame súcitná alebo kooperatívna komunikácia, je prístup k nenásilnému životu, ktorý vyvinul Marshall Rosenberg začiatkom 60 rokov 20. storočia. Základnou myšlienkou a cieľom nenásilnej komunikácie je dosiahnuť spojenie medzi ľuďmi. Aby sme mohli spolupracovať, je nevyhnutné nadviazať spojenie, vzájomne si porozumieť, vcítiť sa do toho druhého, pochopiť jednu i druhú stranu a na základe toho hľadať najlepšie možné riešenie.

Ako jednať s komplikovanými ľuďmi

Všetci sme sa  už stretli s človekom, s ktorým sa nekomunikovalo najľahšie. Môže to byť náš šéf, kolega, či rodinný príbuzný.

Ako z rozhovoru zistiť či ide o priateľa alebo nepriateľa?

Predstavte si, že máte schopnosť odhadnúť, cítiť a čítať emócie iných ľudí. Aké by to bolo, ak by ste dokázali odhadnúť či oproti vám sedí priateľ alebo nepriateľ? Je to možné? Nie, nie je to sci-fi, ale realita. Túto schopnosť má každý jeden z nás.

Ako si čo najlepšie rozumieť s ľuďmi?

Iným ľuďom sa snažíme porozumieť hlavne preto, aby sme mali s nimi lepšie vzťahy. Ako sa to dá urobiť čo najlepšie?