Rozvod

Ako citlivo ukončiť vzťah? Vyskúšajte týchto 5 krokov vedomého rozchodu

Vedomý rozchod je citlivý proces, ktorý vám pomôže premeniť bolesť z rozchodu a pripraví vás na nový začiatok. Vďaka vedomému rozchodu môžete prežiť stresujúcu životnú etapu bez hlbokých psychických rán či nenávisti a prebudiť v sebe to najlepšie, čo vo vás je. Cieľom vedomého rozchodu je oslobodiť sa od minulosti a začať budovať nový a šťastný život.

Kedy je vhodné navštíviť manželskú poradňu?

Nevera, žiarlivosť, rôzne formy závislosti, hnev, nedostatok financií, problémy v komunikácii, odlišná výchova, zasahovanie svokrovcov a rodičov do vzťahu... To všetko je len zlomok toho, čo dokáže v partnerskom vzťahu vyvolávať stres, napätie, hádky, konflikty a dlhodobé problémy. Cieľom manželských poradní je pomôcť vyriešiť konflikty a zmierniť napätie v rodinách.

Ako sa zbaviť vo vzťahu nenávisti a nájsť znovu pochopenie?

Nenávisť je hlboká, intenzívna emócia vyjadrujúca zaujatosť, nepriateľstvo a odpor. Výsledkom nenávisti je vždy bolesť a utrpenie. V jej dôsledku človek zatvrdne, izoluje sa, je ustráchaný, pociťuje úzkosť, nevidí možnosti, stráca slobodu v nachádzaní východísk a ciest v živote. Často je veľmi agresívny a schopný násilia, nepriateľstva a krutosti. Čo robiť, keď sa objaví nenávisť v partnerskom vzťahu?

Aké sú najčastejšie príčiny rozvodov? Štúdia odhalila viac

Štúdia dokázala, aké sú príčiny rozvodu Manželstvá trvajú čoraz kratšie a čoraz ťažšie odolávajú drsným podmienkam modernej doby. Čo však za toľkými rozvodmi stojí?

Rozvod starých rodičov je ťažká rana pre všetkých

Fenomén rozvodu striebrovlasých k nám síce úplne nedorazil, ale dôsledky rozchodu starých rodičov si niektorí z nás pretrpeli. Vedci tvrdia, že má zásadný negatívny vplyv nielen na deti, ale aj na vnukov.

Rozvod, ktorý rodičov nerozdelí? Sú páry, ktoré dobrovoľne zostávajú v jednej domácnosti

Rozvod neznamená vždy zánik spoločnej domácnosti. K rozhodnutiu zostať naďalej žiť spolu aj po rozvode vedú bývalých partnerov rôzne dôvody. Jedným z nich sú aj deti.

Rozvodov je stále viac. Prečo sa nám rozpadajú manželstvá?

Hovorí sa, že voľakedy sa nefungujúce veci a vzťahy opravovali, dnes sa vymieňajú za nové. Je to naozaj tak a ako sa pokúsiť vzťah pozitívne zmeniť?

Párová terapia pomáha vo vzťahu riešiť problémy. Ako prebieha?

Manželská terapia je formou špeciálnej psychoterapie, která se zameriava na liečenie porúch manželského spolužitia. Je určená pre partnerov a manželov, ktorí chcú riešiť problémy vo svojom vzťahu.