Nová aplikácia od Google dokáže okamžite prekladať texty z obrázkov už aj v slovenčine

  

Mnoho ľudí má obavy z cestovania, pretože neovládajú jazyky. Google chce opäť uľahčiť ľuďom ich život, a preto priniesol svojím používateľom ďalšiu užitočnú novinku. Google Translate app dokáže prekladať tlačený text z obrázka. Nech sa teda nachádzate kdekoľvek a potrebujete sa dozvedieť, čo je v ponuke v jedálnom lístku reštaurácie alebo na ozname na vstupe do miestneho chrámu, táto aplikácia vám príde práve vhod.


Zdroj: Google Translate


Google začal s prekladmi v 7 jazykoch ( angličtina, francúzština, nemčina, taliančina, portugalčina, ruština a španielčina). Dnes produktový manažér Google, Barak Turovsky , na svojom oficiálnom blogu oznámil, že služby tejto aplikácie Google opäť rozšíril a aplikácia je dostupná v ďalších 20 jazykoch vrátane slovenčiny a češtiny. Turovsky tiež uviedol, že čoskoro by mala byť aplikácia dostupná v 32 jazykoch.

 

Ako to funguje?

Aplikácia je vhodná pre iOS a Android zariadenia. Jej použitie je veľmi jednoduché aj pre ľudí, ktorí nie sú veľmi technicky zdatní. Ak napríklad uvidíte na stene na dovolenke nejaký nápis, stačí ak si otvoríte aplikáciu, fotoaparát namierite na text, ktorý chcete preložiť a okamžite sa vám zobrazí preklad textu.

Veľmi dôležitá informácia pre cestovateľov je tiež to, že pre použitie tejto aplikácie nie je potrebné žiadne pripojenie na internet či využívanie dát zo zariadenia používateľa.

 


Zdieľať na facebooku