https://bit.ly/2Y3r9r9
Články: Pre študentov
O projekte

 

Najkrajšie ihriská na svete #2: Spojenie hry a vzdelávania v Kids Plaza Osaka

Zuzana Gránska
Autor článku
  

Jedno z najkrajších ihrísk sveta plné detských prekvapení sa nachádza v japonskom meste Osaka. 

 

Kids Plaza Osaka entrance

 

Kids Plaza Osaka je prvé múzeum v Japonsku, ktoré je venované detskému vzdelávaniu. Vzniklo v roku 1997 a jeho základnou filozofiou je, že deti sa vzdelávajú vtedy, keď sa hrajú. Len vtedy, keď sa zabávajú živia v sebe kreativitu a prebúdzajú nový potenciál potrebný k ich rastu.

Kids Plaza Osaka je vlastne jedným veľkým ihriskom, kde si príde na svoje úplne každý malý návštevník. Je tu neuveriteľné množstvo vybavenia, vďaka ktorému deti spoznajú mnoho informácií o svete, v ktorom žijú. Toto obrovské zariadenie sa nachádza až na 4 podlažiach a každé z nich je plné zaujímavých prekvapení.

 

Na vstupe tu nájdete akýsi cirkus, kde sa točia rôzne kolesá, padajú loptičky a zábavne skáču.  

Na treťom podlaží je kreatívne štúdio, kde môžu deti tvoriť rôzne kreatívne diela alebo zažiť hru a učenie v časti Plaza „Aqua“ pomocou digitálnych technológií.

Na štvrtom podlaží nájdu malý návštevníci rôzne aktivity týkajúce sa mestského života. Nájdete tu hraciu miestnosť pre malé bábätká, knižnicu, party kuchyňu, rôzne prevádzky ako obchod, kaderníctvo alebo poštu, ktoré patria k nášmu každodennému životu. Zaujímavosťou je tiež detské mestečko, ktoré navrhol Mr. Hundertwasser z Rakúska. Je to krásny výtvor, kde sa deti môžu hrať, loziť, šmýkať sa. Jednoducho zabávať sa a byť v pohybe.  

Na piatom podlaží si deti môžu užiť časť o prírode, vede a kultúre. Je tu napríklad aj detské televízne štúdio, kde deti môžu vidieť, ako sa pripravuje spravodajský program a môžu si sami vyskúšať, aké je to pracovať v televízii.

 

Kids Plaza Osaka entrance

 

Kids Plaza Osaka water

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka bubbles

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka human body

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka

 

Kids Plaza Osaka creative

 

Kids Plaza Osaka tv studio

 


Zdroj a foto: kidsplaza.or.jptripadvisor.com ( fotografie graficky spracoval eduworld.sk )

 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Detské ihriská
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.