http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

Cudzinec v lietadle pomáhal tehotnej žene tíšiť dieťa

Zuzana Gránska
Autor článku
Zdroj: Andrea Byrd
Cudzinec v lietadle pomáhal tehotnej žene tíšiť dieťa / Zdroj: Andrea Byrd

Chlapček počas letu úzkostlivo plakal. Tehotnej matke s dieťaťom pomohol cudzí muž.

 

Pri cestovaní v lietadle sme bežne zvyknutí, že malé deti počas letu plačú. Od bolesti zmeny tlaku či od strachu. Niekedy preplačú aj niekoľko hodinový let, v lepšom prípade sa ich trápenie skončí skôr, ak od vyčerpania zaspia.

 

Na facebooku zverejnila pred pár dňami cestujúca pasažierka na trase z Minneapolisu do Atlanty Andrea Byrdová fotografiu muža, ktorý sa zachoval k úplne cudzej žene neuveriteľne ľudsky. Tehotná mamička, ktorá cestovala sama so svojím malým synom, si nevedela pomôcť. Počas takmer 3-hodinového letu dieťa neutíchajúco začalo plakať. Tento cudzí muž na palube pristúpil k žene a ponúkol jej pomoc. Povedal jej, že je tiež otcom a že by jej rád pomohol, aby mohla odpočívať. Vzal dieťa na ruky a počas celého letu ho tíšil a držal v objatí akoby bol jeho vlastný.

Andrea zverejnila túto fotografiu ako krásnu ukážku toho, ako tiež môžeme v lietadle na maličké plačúce deti reagovať. Nebyť podráždení, ale emaptickí. Každý rodič vie, že cestovať s malým dieťaťom vôbec nie je tá najjednoduchšia vec na svete. Udržať ho počas letu ticho a na sedadle, je priam nemožné. Spolucestujúca Andrea Byrdová preto zverejnila túto fotografiu, aby si ľudia uvedomili, ako odlišne možno na plačúce dieťa v lietadle reagovať aj keď nie je práve naše.

"Plakala som. Nie preto, že to dieťa bolo čierne a on bol beloch, ale preto, že v tomto chaotickom svete stále existujú DOBRÍ ĽUDIA," napísala Andrea.

 

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.