Cudzinec v lietadle pomáhal tehotnej žene tíšiť dieťa

Cudzinec v lietadle pomáhal tehotnej žene tíšiť dieťa
Cudzinec v lietadle pomáhal tehotnej žene tíšiť dieťa / Zdroj: Andrea Byrd

Chlapček počas letu úzkostlivo plakal. Tehotnej matke s dieťaťom pomohol cudzí muž.

 

Pri cestovaní v lietadle sme bežne zvyknutí, že malé deti počas letu plačú. Od bolesti zmeny tlaku či od strachu. Niekedy preplačú aj niekoľko hodinový let, v lepšom prípade sa ich trápenie skončí skôr, ak od vyčerpania zaspia.

 

Na facebooku zverejnila pred pár dňami cestujúca pasažierka na trase z Minneapolisu do Atlanty Andrea Byrdová fotografiu muža, ktorý sa zachoval k úplne cudzej žene neuveriteľne ľudsky. Tehotná mamička, ktorá cestovala sama so svojím malým synom, si nevedela pomôcť. Počas takmer 3-hodinového letu dieťa neutíchajúco začalo plakať. Tento cudzí muž na palube pristúpil k žene a ponúkol jej pomoc. Povedal jej, že je tiež otcom a že by jej rád pomohol, aby mohla odpočívať. Vzal dieťa na ruky a počas celého letu ho tíšil a držal v objatí akoby bol jeho vlastný.

Andrea zverejnila túto fotografiu ako krásnu ukážku toho, ako tiež môžeme v lietadle na maličké plačúce deti reagovať. Nebyť podráždení, ale emaptickí. Každý rodič vie, že cestovať s malým dieťaťom vôbec nie je tá najjednoduchšia vec na svete. Udržať ho počas letu ticho a na sedadle, je priam nemožné. Spolucestujúca Andrea Byrdová preto zverejnila túto fotografiu, aby si ľudia uvedomili, ako odlišne možno na plačúce dieťa v lietadle reagovať aj keď nie je práve naše.

"Plakala som. Nie preto, že to dieťa bolo čierne a on bol beloch, ale preto, že v tomto chaotickom svete stále existujú DOBRÍ ĽUDIA," napísala Andrea.

 

Zdieľať na facebooku