Články: Pre študentov
O projekte

 

Synček pomáha oteckovi s ich predčasne narodenými dvojičkami

Zuzana Gránska
Autor článku
Foto: forældre og fødsel
Synček pomáha oteckovi s ich predčasne narodenými dvojičkami / Foto: forældre og fødsel

Kontakt koža na kožu, alebo inak známe klokankovanie, je pre predčasne narodené detičky nesmierne dôležité. Bábätká, ktoré nemusia byť 24 hodín v inkubátore, by mali cítiť pokožku a blízkosť ďalšieho človeka ihneď po pôrode. Vtedy sa im lepšie darí a prospievajú najmä zdravotne.Tento intímny kontakt s dieťatkom však nemusí mať iba matka. Môže ísť aj o otecka, alebo inú blízku osobu. Na internete sa stal viralom unikátny záber takéhoto okamihu malého chlapčeka a jeho otecka, ktorí si identicky pritískajú na hruď ich novonarodené dvojičky.

 

Originálne túto fotografiu zverejnila minulý rok organizácia na podporu dánskych rodín s názvom Forældre og Fødsel. Organizácia NINO, ktorá sa venuje predčasniatkam, ju opäť zverejnila pred pár dňami na svojej facebookovej stránke. V priebehu pár dní ju zdieľalo viac ako 31 tisíc ľudí.

 

Viac nájdete na: Facebook | forældre og fødsel (h/t: babble)

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Pôrod
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.