Jazykové kurzy zdarma: Ako sa učiť cudzí jazyk inak alebo 3 tipy pre samoukov

  

Ak ste už otrávení z klasického spôsobu učenia cudzieho jazyka, ako je napríklad drilovanie slovíčok a gramatiky alebo nekonečné vypĺňanie úloh v pracovnom zošite, skúste si zvoliť netradičnejšie metódy.

 

Samozrejme, že gramatika a slovíčka sú dôležité, je však dokázané, že ľudia sa cudzí jazyk učia najefektívnejšie počúvaním, pozorovaním a napodobňovaním, presne tak, ako sa malé deti učia rozprávať svojou rodnou rečou.

Tu sú 3 tipy na skvelé spôsoby, ako sa učiť moderne, rýchlo, hravo a zábavne. Stačí na pár minút denne vypnúť facebook a skúsiť niektorý z nasledujúcich bezplatných tipov:

 

1.   Aplikácia LINGIBLI

Lingibli je aplikácia pre iPhone a Android, ktorá je dostupná na stiahnutie zadarmo. Nainštalujete aplikáciu do telefónu, následne si zvolíte jazyk, ktorý sa chcete učiť a hneď môžete začať. Ide o veľmi hravú metódu, ktorej presné fungovanie je výstižne zobrazené v nasledujúcom videu

2.   The Linguist – Ling

Ide o prepojené portály theliguist a lingq, na ktorých nájdete množstvo videí a nahrávok všetkých možných jazykových úrovní a všetkých možných jazykov. Stačí sa na stránke trochu pohrabať, lebo materiálov sa tu nachádza naozaj neúrekom. Registrácia je zdarma.

 

3.   AJ HOGE na youtube

Veľmi entuziastický chlapík rozdávajúci vo videách na youtube rôzne rady, ako sa čo najefektívnejšie učiť cudzí jazyk. Všetko pritom hovorí výraznou a zrozumiteľnou angličtinou, takže je pomerne nenáročné mu porozumieť. Tiež si môžete stiahnuť jeho vzdelávací program Effortless English, za ktorý však treba zaplatiť.

Voľne dostupné videá nájdete tu.

  • bonus na záver. Za každé naučené slovíčko

Kurz zdarma

Hravú formu učenia ponúka DUOLINGO – webstránka, pomocou ktorej sa môžeš učiť a zdokonaľovať svoje jazykové zdatnosti prostredníctvom prekladania textu. Popritom, ako sa učíš, prispievaš ešte aj ku skvalitneniu prekladu webu.

Pozor však, slovenčinu tu nenájdeš. Ide o kombináciu angličtiny a ďalších jazykov - španielčina, francúzština, taliančina, portugalčina a nemčina. Môžeš prekladať z angličtiny do týchto jazykov alebo opačne, teda z uvedených jazykov do angličtiny. Tým sa dokážeš zdokonaľovať v dvoch jazykoch naraz, čo je v súčasnosti skvelá vec – keďže znalosť angličtiny sa považuje mnohokrát za samozrejmosť a znalosť ďalšieho cudzieho jazyka tak vytvára pridanú hodnotu.

A teraz prichádzajú výhody používania Duolinga:

  • Nevyžaduje žiadne poplatky za registráciu ani používanie, všetko funguje ZADARMO. Prihlásiť sa môžeš cez svoj facebook, twitter aj email účet.
  • Jednoduché používanie – vytvoríš si nick + heslo a vyberieš si jazyk, ktorý sa chceš učiť. Následne ťa privíta zelená sova a prevedie ťa krátkym manuálom.  Vyberieš si úroveň svojho jazyka a už ťa čakajú jednotlivé tematické lekcie. Teraz už môžeš prekladať ako drak! J
  • Prehľadný, pekný, čistý dizajn + sympatická sovička J.
  • Žiadna reklama!
  • Prepojenosť so všetkými sociálnymi sieťami.
  • Možno používať aj pomocou mobilu.

Ak ešte nie si presvedčený, pozri si toto uvítacie video.

Čítajte viac o téme: Kurzy | Školenia, Cudzie jazyky
Zdieľať na facebooku