Zachariáš a studená voda - detská knižka o otužovaní, našich rodičovských obavách a dôvere k dieťaťu

Zdroj:
  Zdroj:

Knižka „Zachariáš a studená voda" je nový príbeh zo série ilustrovaných kníh pre rodičov a ich deti o náročných situáciách a možných riešeniach od spisovateľa Daniela Rušara.


 

Témou knihy je otužovanie detí aj dospelých a chladná voda je nástrojom k hlavnému zámeru: Povzbudiť nás, rodičov a dospelých, aby sme prekonali svoje strachy a dopriali dieťaťu vo výchove zážitky a experimenty, ktoré potrebuje. Zážitky, na ktoré sme my ako dospelí už mohli zabudnúť a teraz sa nám zdajú byť zbytočné a vzdialené.

„Studená voda umocňuje hlboké a silné zážitky, zlepšuje imunitu, zoceľuje dušu a v príbehu Zachariáš a studená voda aj vzťah otca a syna,“ hovorí autor Daniel Rušar.

 

Kniha je určená pre deti od 4 – 11 rokov a vyjde v slovenčine aj češtine. Ilustrácie do nej pripravila talentovaná slovenská ilustrátorka Adela Režná.

 

Knihu Zachariáš a studená voda od autora Daniela Rušara ilustrovala Adela Režná.

 

Príbeh - o chlapcovi, ktorý sa v chladnej vode usmieva

Príbeh poukazuje na to, že k dôvere dieťaťa niekedy stačí obyčajná podpora rodiča. Rodičia sa môžu príbehom inšpirovať a pochopiť, že dieťa nepotrebuje počuť pri rozhodovaní vždy naše obavy. Hoci máme tie najlepšie a najčistejšie zámery. Naše dobré rady môžu byť počas výchovy prekážkou v ich rozhodovaní.

 

Je prirodzené, že sa naše obavy stupňujú. Najmä, keď sa dieťa rozhodne urobiť niečo nové, s čím nemáme skúsenosť. Alebo je naša skúsenosť nepríjemná. „Obavy a strachy sa môžu týkať hocičoho, jazdy na bicykli, lezenia po stromoch, alebo tých najobyčajnejších aktivít. Čím skôr si nájde dieťa kľúč pre vlastné rozhodnutie aj zodpovednosť, tým lepšie. Znamená to viac sily pre dieťa a menej starostí a viac uvoľnenia pre nás, rodičov,“ hovorí autor.

Dopĺňa, že príbeh rodičom nehovorí: Otužujte seba aj deti. „To rozhodnutie nechám na vás. Z vlastnej skúsenosti však viem, že keď svoje obavy a myšlienky odovzdám studenej vode, rozplynú sa, miznú. Veď vyskúšajte,“ dodáva s úsmevom Daniel Rušar, ktorý sa sám už roky venuje otužovaniu a Wim Hofovej metóde.  

 

Knihu si môžete zakúpiť na Startlabe  a podporiť tak jej vydanie. Čitatelia sa na knihu môžu tešiť už začiatkom decembra.

Spisovateľ Daniel Rušar má za sebou viacero kníh. Patria medzi ne napríklad knižky Kamzíkov veľký skok ( o oznamovaní tragickej udalosti), Vlk a tma, Strakáč a Tíoni (ako úprímny smiech môže pomôcť v ťažkej situácii) a iné.

Čítajte viac o téme: Knihy pre deti
Zdieľať na facebooku