5 víkendových aktivít, ktoré zabavia vás aj vaše deti

Sponzorovaný článok
V bratislavskom Avione v sobotu 23. júna čaká na akcii Midsommar na vaše ratolesti kopec zábavy.
V bratislavskom Avione v sobotu 23. júna čaká na akcii Midsommar na vaše ratolesti kopec zábavy. / Foto: Thinkstockphotos.com

Možno sa aj vy niekedy pýtate, čo s deťmi podniknúť tento víkend. Veľa atrakcií už zrejme máte pochodených, a hoci ZOO je fajn, už sa vám tam až tak nechce. Ponúkame vám niekoľko tipov na činnosti, ktoré niečo naučia alebo zabavia nielen vaše deti, ale aj vás.

 

Hýbte sa!

Obezita ohrozuje aj nás a najlepšie, čo môžeme proti nej robiť, je zdravo jesť a hýbať sa. Pre deti je fyzická zdatnosť určite plusom nielen zo zdravotnej stránky, ale aj v kolektíve. Skúste im predstaviť čo najviac druhov športu. Beh, bicyklovanie, raketové hry ako bedminton či tenis, plávanie, loptové hry ako futbal, nohejbal, basketbal, volejbal. Na mnoho z nich nepotrebujete nutne parťákov ani veľa peňazí. Miesto neraz nájdete aj zadarmo, vhodnú loptu či iné vybavenie si môžete požičať od známych, ktorým za to zase vy požičiate to svoje. Dajte svojmu potomkovi možnosť vyskúšať čo najviac pohybových aktivít. Nielenže získa sebadôveru v tejto oblasti, ale zároveň sa ľahšie rozhodne, ktorý šport by ho mohol baviť na pravidelnej báze.

 

Tvorte spolu

„Home made“ je dnes veľký trend. Spravte si s deťmi vlastný workshop, na ktorom budete spolu vyrábať, čo vám len srdce a hrdlo ráči. Či už pôjde o „obyčajnú“ bublaninu, alebo opravu nábytku, deti budú na výsledok určite pyšné. Ak chcete spojiť príjemné s užitočným, môžete si dať poradiť od odborníkov 23. júna v bratislavskom Avione. V rámci akcie Midsommar je pre deti pripravený návod na prípravu domáceho džemu a sirupu. Takisto si môžu zároveň vyskúšať zdobenie koláčikov a varenie jahodových guliek so Chefparade. Radosť z výsledku určite budete mať aj vy – už len preto, že hotové produkty si malí kuchári môžu odniesť so sebou domov.

 

Foto: Thinkstockphotos.com

 

Nájdite si cestu k prírode

Pobyt v lese, na lúkach či medzi zvieratami je pre deti veľmi dôležitý. Nepatríte medzi šťastlivcov s rodinným domom? Nič to. Využite aspoň víkend a vyberte sa na farmu alebo do lesa. Možno pri prechádzke nebudete mať šťastie na srnku či podobné zviera, ale aspoň zaujímavý hmyz alebo stopy zvierat hádam objavíte. Skvelé rozptýlenie je opekačka alebo stanovačka – či už na záhrade, alebo v lese. Práve teraz je tiež ideálne obdobie na zber listov a kvetov a tvorbu herbára. Oprášte svoje vedomosti a spomeňte si, ako vyzerajú dubové listy či kvet. Viac o jeho tvorbe sa môžete dozvedieť na internete, alebo spojte nákupy s know-how a vyberte sa do bratislavského Avionu na spomínaný Midsommar – budú sa robiť vence, čelenky, herbáre.

 

Vyrazte za hudbou

Muzika predstavuje pre mnoho detí úplne prirodzenú zábavu. Či už s hudbou žijú – tancujú, spievajú, tlieskajú, alebo koncert len pozorujú. Pod pojmom hudba si pritom vôbec nemusíte predstavovať len umelcov pre deti. Pokojne vyskúšajte aj iný druh hudby – napríklad detský muzikál alebo kapely či skladateľov, ktorí sú vám blízki. Muzika Pánka v sebe napríklad spája rôzne žánre ako swing, džez, rock či latino a zvykne zabaviť rodičov aj deti. Výhodou leta je množstvo neformálnych akcií, často zadarmo, na ktorých nemusíte byť od začiatku do konca. Netrápte trpezlivosť svojho potomka a na úvod si naplánujte najmä také – ostanete, ako dlho vám to bude vyhovovať, a deti sa môžu prejaviť, ako chcú.

 

Zahrajte sa

Deti v každom veku majú hry, s ktorými rady trávia čas. Čo tak skúsiť hrací šesťboj alebo štvorboj, ktorý sa dá neraz zvládnuť, aj keď vonku prší? Každý člen rodiny vyberie jednu hru, alebo môžete napríklad polovicu hier vybrať vy a polovicu váš potomok. Ak sa mu aj náhodou nechce, vhodnou výhrou ho určite presvedčíte a hurá do toho. Vopred sa dohodnite, že nikto nemôže zhadzovať hru toho druhého. Kto chce vyhrať, jednoducho musí hrať. Vy možno zistíte, aké sú novinky medzi počítačovými hrami, a on zase spozná dámu, skákanie cez gumu alebo monopoly. Nezabudnite, že takmer každá hra v určitom smere cibrí hlavu či telo, a tak sa k tomu aj postavte.

 

Náš tip!

Chcete sa so svojimi deťmi zabaviť a naučiť niečo nové, aj keď možno vonku práve prší alebo je naopak horúčava? Odporúčame vám akciu Midsommar v bratislavskom Avione v sobotu 23. júna. V rámci tejto oslavy švédskeho slnovratu vás a vaše ratolesti čaká dobrodružný chodník, žonglérske vystúpenie či hudobné vystúpenie „Pánko“. Deti si tiež budú môcť v rámci workshopov ozdobiť koláčiky a uvariť jahodové guľky so Chefparade, upliesť veniec či vyrobiť herbár alebo kvetinovú čelenku Magaela. Získate návod na prípravu domácich džemov a sirupov a všetky vyrobené produkty si budete môcť odniesť domov. Na rozdiel od minulosti budú aktivity prebiehať vo vnútri a tak sa vyhnete horúčave či búrke.  A prekvapenie na záver? Pri príležitosti Midsommar sa bude rozdávať až 1 000 kopčekov zmrzliny zadarmo!

 

Zdieľať na facebooku