Články: Pre študentov
O projekte

 

Angličtinári prejavili o moderné vzdelávacie materiály veľký záujem, z ich používania môžu viacnásobne benefitovať

TS
Autor článku
Foto: Bigstock
S materiálmi EnglishOne učí už viac ako 1000 škôl. / Foto: Bigstock

Učitelia anglického jazyka na základných školách z celého Slovenska prejavili na začiatku aktuálneho školského roka enormný záujem o didaktické prostriedky EnglishOne. Ponúklo im ich Metodicko pedagogické centrum (MPC) a na základe prejaveného záujmu bolo do škôl následne distribuovaných 2 250 kolekcií didaktických materiálov EnglishOne.

„Teší nás veľký záujem o inovatívne vzdelávacie materiály EnglishOne zo strany učiteľov. Svedčí to o ich úprimnom záujme a snahe zatraktívniť výučbu angličtiny na našich školách a zaujať tak svojich žiakov, čo bolo napokon aj cieľom našej snahy,“ povedala Mgr. Kamila Jandzíková, PhD., generálna riaditeľka MPC.

 

Zdroj: Enlish One

 

Angličtinári už medzičasom využívajú dodané materiály na svojich hodinách. Vzhľadom na spoluprácu MPC s British Council, tí učitelia, ktorí využívajú dodané didaktické materiály intenzívne, majú možnosť získať aj zaujímavé benefity. V závislosti od intenzity práce s nimi majú možnosť realizovať ukážkové hodiny anglického jazyka s lektorom alebo s native spíkrom priamo v škole. Desať učiteľov, ktorí budú mať na konci novembra 2017 na portáli anglictina.iedu.sk zadaný a aj žiakmi vypracovaný najvyšší počet úloh, získajú pobyt vo Veľkej Británii.

Súbor vzdelávacích materiálov pre učiteľov angličtiny EnglishOne obsahuje metodické príručky, ktoré sú pre uľahčenie práce učiteľov na I. stupni aj v slovenskom jazyku, pracovné listy pre žiakov a digitálny edukačný obsah, ktorý je nahovorený native spíkrami a dostupný na vzdelávacom portáli ministerstva školstva.

Prieskum medzi učiteľmi, ktorí s EnglishOne učia od roku 2015 preukázal, že vďaka týmto moderným materiálom žiaci získali pozitívnejší prístup k jazyku, zvýšila sa ich aktivita na hodinách, ako aj motivácia k učeniu. V 96 % zapojených tried sa žiakom zlepšila výslovnosť a v 95 % dosahovali väčší učebný pokrok ako predtým. Až 95 % učiteľov uviedlo, že materiály EnglishOne sú veľmi prínosné pre ich učiteľskú prax.

 

Viac informácií nájdu učitelia na www.englishone.sk.


Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Cudzie jazyky
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Si učiteľ? Prihlás sa do nášho newslettru a získaj novinky a inšpirácie z oblasti vzdelávania.