Cudzie jazyky

8 tipov, ako sa učiť jazyky online

V poslednej dobe sme sa presvedčili, že učiť sa dá aj v online svete. Tento spôsob sa dá primeraným spôsobom uskutočňovať aj v oblasti vyučovania jazykov. Pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako sa to dá čo najlepšie realizovať.

Štátny pedagogický ústav vyhlásil anketu o top učiteľa cudzieho jazyka

Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) vyhlásil anketu o Top učiteľa cudzieho jazyka. Informuje o tom ŠPÚ na svojom webe s tým, že nominácie je možné poslať do pondelka 30. novembra.

Slováci stagnujú v angličtine na úrovni Kene, ukázal najväčší test anglického jazyka na svete

V celosvetovom porovnaní znalosti anglického jazyka, ktorého sa zúčastnilo 2.2 milióna ľudí sa Slováci umiestnili na rovnakej priečke ako africká Keňa. Znalosť angličtiny na Slovensku dlhodobo stagnuje. 

Prečo by deti mali pozerať televíziu so zapnutými titulkami

Niekedy sú najjednoduchšie riešenia tie najlepšie. Rozsiahly výskum naprieč krajinami ukazuje, ako možno zadarmo zlepšiť gramotnosť miliónov detí. Stačí zapnúť titulky, tvrdia britskí vedci v kampani TOTS.

Zábavný kvíz o jazykoch LingvaKvíz začína už tento piatok

Nový celoslovenský jazykový LingvaKvíz umožní zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch všetkým Slovákom zábavnou formou aj napriek súčasnej pandémii.

LingvaKvíz: Zlepšite si svoje jazykové znalosti a hrajte o super ceny

LingvaKvíz odštartuje 25. septembra a preverí bystrosť v témach spojených s cudzími jazykmi .

Ako naučiť dieťa cudzí jazyk? Začnite čo najskôr

Cudzí jazyk je pre človeka výhodou. Kedy a ako ho dieťa začať učiť?

Polyglot Peter Roman: Na učení jazykov ma baví pocit ponárania sa do niečoho neznámeho

Kto sú polygloti? Ako si jazyky osvojujú? Aké mýty ich obklopujú? Ako sa i my vďaka nim môžeme zlepšiť v učení sa cudzieho jazyka? Aj na tieto otázky nám pomôže nájsť odpovede polyglot Peter Roman.