Cudzie jazyky

Kritické myslenie a kreativita pre jazykárov

Učitelia cudzích jazykov na všetkých úrovniach škôl sa môžu opäť bezplatne vzdelávať vo svojom odbore. Vo februári a v marci je pre nich pripravená ďalšia séria vzdelávacích webinárov, ktoré už druhý rok organizuje WocaBee.

Štátny pedagogický ústav vyhlásil anketu o top učiteľa cudzieho jazyka

Štátny pedagogický ústav (ŠPÚ) vyhlásil anketu o Top učiteľa cudzieho jazyka. Informuje o tom ŠPÚ na svojom webe s tým, že nominácie je možné poslať do pondelka 30. novembra.

Nemčina môže deti očariť. Projekt Chceme vedieť nemecky dáva učiteľom návod, ako na to

Čoraz menej detí sa na základných školách učí nemčinu. Rovnako padá počet maturantov z tohto jazyka a zhoršuje sa úroveň, na akej sú schopní maturovať. Projekt Chceme vedieť nemecky pomáha učiteľom v školách, aby si deti nemčinu zamilovali.

H. Chmelárová Marková: Dajte dieťa na nemčinu. Ľudí, čo ju ovládajú je stále menej

Počet žiakov, ktorí sa učia nemčinu, za posledné roky radikálne klesá. Čo to znamená pre náš región do budúcnosti? Nemecké firmy už teraz bijú na poplach a hľadajú cesty, ako na Slovensko opäť vrátiť nemecký jazyk.

Učitelia nemčiny a ruštiny chcú väčšie zastúpenie cudzích jazykov v osnovách

Zástupcovia Spoločnosti učiteľov nemeckého jazyka a germanistov Slovenska (SUNG) a Asociácie rusistov Slovenska (ARS) upozorňujú na nesúlad aktuálnej situácie na Slovensku s trendom, ktorý presadzuje Európska únia.

Na Deutschkongrese v Ružomberku schválili Manifest na podporu nemeckého jazyka na Slovensku

Účastníci Deutschkongresu v Ružomberku sa zhodli na tom, že nemecký jazyk by mal mať vo vzdelávaní, vede, hospodárstve a jazykovej politike SR väčší priestor.

Overovanie metódy Jolly Phonics v primárnom vzdelávaní pokračuje podľa plánovaného harmonogramu

Učitelia základných škôl zaradených do experimentu výučby anglického jazyka metodikou JOLLY PHONICS majú za sebou ďalší odborný tréning.

Ako pomôcť žiakom osvojovať si slovnú zásobu

V súčasnosti sa už používajú rôzne metódy, vďaka ktorým sa žiaci učia osvojovať si cudzí jazyk. A ani učenie slovíčok nemusí prebiehať stále rovnakým spôsobom. Odborníci tvrdia, že učenie sa dlhých zoznamov slovíčok je už prekonané.