Vedci vytvorili hru, ktorá deťom vysvetlí sociálny odstup počas pandémie

Hra Poplach! Vírus v Nižných Domasedoch!
Hra Poplach! Vírus v Nižných Domasedoch! / Foto: edub.sk

Bratislava 6. novembra (TASR) - Medzinárodná skupina vedcov, učiteľov a popularizátorov vedy vytvorila stolovú hru o šírení vírusu a dôležitosti sociálneho odstupu počas pandémie. Je vhodná pre deti od desať rokov. Na tvorbe hry Poplach! Vírus v Nižných Domasedoch! spolupracovali aj vedkyne zo Slovenska. TASR o tom informovala jedna z autoriek hry Barbora Trubenová.
      

Hru v októbri ponúkli zadarmo na školy v Rakúsku a Nemecku. Záujem o ňu mali najmä učitelia biológie. Teraz je hra dostupná i na Slovensku. "Učitelia základných škôl si ju môžu zdarma objednať a použiť na hodinách biológie alebo občianskej výchovy," uviedli autori hry. Rodičia si tiež môžu hru zdarma stiahnuť v PDF formáte a vytlačiť.

 

Hra Zdroj: edub.sk
     

"Sociálny odstup a ďalšie opatrenia budú s nami ešte nejaký čas. Myslíme si, že je dôležité, aby ľudia rozumeli potrebe sociálneho odstupu a sami a dobrovoľne ho uplatňovali. To platí pre všetky skupiny obyvateľstva vrátane detí," poznamenala Trubenová. Na tvorbe hry spolupracovali aj vedci z Inštitútu vedy a technológií v Rakúsku a inštitútu Max Planck v Nemecku.

 

Učitelia si môžu hru zdarma objednať TU.

Viac sa o hre dočítate aj na stránke: www.edub.sk.

 

Zdroj: edub.sk

Zdieľať na facebooku