V USA sa narodilo dieťa z embrya zmrazeného pred 24 rokmi

Manželia Gibsonovci z amerického štátu Tennessee privítali na svete zdravé dievčatko, ktoré sa narodilo z embrya zmrazeného pred 24 rokmi.
Manželia Gibsonovci z amerického štátu Tennessee privítali na svete zdravé dievčatko, ktoré sa narodilo z embrya zmrazeného pred 24 rokmi. / Foto: archív (Benjamin a Tina Gibson )

Manželia Gibsonovci z amerického štátu Tennessee privítali na svete zdravé dievčatko, ktoré sa narodilo z embrya zmrazeného pred 24 rokmi. V utorok o tom informovali americké médiá a tlačová agentúra DPA.

 

Emma Gibsonová sa narodila minulý mesiac rodičom Tine a Benjaminovi Gibsonovcom - a podľa vedcov z Univerzity v Tennessee ide o rekord najdlhšie zmrazeného embrya, z ktorého sa narodilo dieťa, uviedla webová stránka WND.

Embryo bolo zmrazené v roku 1992 - len rok a pol po narodení samotnej Tiny - a Tine ho implantovali v marci v Národnom centre pre darcovstvo embryí (NEDC) v meste Knoxville.

"Toto embryo a ja sme mohli byť najlepšími priateľkami," povedala pre americkú spravodajskú televíziu CNN dnes 26-ročná Tina.

 

 

Pomáhajú neplodným párom

NEDC prijíma darované embryá od párov, ktoré ich už nechcú alebo nepotrebujú, a venuje ich ľuďom, ktorí túžia po deťoch.

Gibsonovci si v minulosti brali deti do pestúnskej starostlivosti a uvažovali o adopcii, potom sa však zhodli na "adopcii embrya", pretože Benjamin (33) má cystickú fibrózu, ktorá spôsobuje u mužov neplodnosť.

"Emma je taký sladký zázrak," povedal Benjamin. "Podľa môjho názoru na to, že bola pred toľkými rokmi zmrazená, vyzerá naozaj dokonale," dodal.

Čítajte viac o téme: Tehotenstvo
Zdieľať na facebooku