Články: Pre študentov
O projekte

 

Takto skutočne vyzerá ženské telo po pôrode bez retuše

Redakcia
Autor článku
Foto: Jade Beall
Ženské telo po pôrode bez akýchkoľvek zásahov v Photoshope sa pokúsila zachytiť fotografka Jade Beall. / Foto: Jade Beall

Päť týždňov po pôrode svojho syna si Jade Beall urobila pravdivé nijak neretušované fotografie so svojím synom a zdieľala ich so svojimi priateľmi a rodinou online.

Na jej obrovské prekvapenie sa tieto jej fotografie stali viralom, ktorý sa online zdieľal desiatky tisíc krát a kompletne zmenil jej život. Tento pozitívny záujem o „pravdu“ viedol Beall k novému projektu A Beatiful Project. Jeho cieľom je podpora budovania sebavedomia súčasnej i budúcej generácie žien a dievčat.

Ženské telá podstupujú od narodenia obrovské zmeny a najväčšou je obdobie, kedy sa v ženskom tele rodí nový život. Ženské telá v žiadnom prípade nevyzerajú tak dokonale ako na obálkach lifestylových časopisov. Všetky ženy a dievčatá by to mali vedieť a napriek tomu si svoje telo vážiť a mať z neho radosť. 

V rámci projektu 35-ročná fotografka odfotografovala už stovky žien. Spoločným znakom týchto fotografií je, že sú bez zásahu Photoshopu a vedľa každej fotografie nájdete osobný príbeh, ako si tieto ženy budujú svoje sebavedomie. 

 

  

  

  

  

  

  


Zdroj: A beautifull body project, buzzfeed.com

Foto:  Jade Beall Photography

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Fotografie, Pôrod
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.