http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

300-ročná knižnica v Dubline je neobyčajným miestom a navyše ukrýva asi 200 000 kníh

Redakcia
Autor článku

300-ročná knižnica v Dubline má 200 000 kníh  

Ak sa najbližšie ocitnete v Dubline, nehľadajte viac bary alebo katedrálu Sv. Patrika. Navštívte túto neskutočnú knižnicu v Trinity College a pozrite si jej ústrednú halu.

 

Bola postavená medzi rokmi 1712 a 1732. Táto miestnosť má asi 65 metrov dĺžku a nájdete v nej približne 200 000 kníh. Prečo tak mnoho? V roku 1801 bolo knižnici garantované právo vytvoriť bezplatne kópiu každej knihy, ktorá bola publikovaná v Británii a v Írsku. Ako najväčšia knižnica tiež drží knihu Book of Kells, ktorá bola napísaná pred 1200 rokmi mníchmi. Dnes je to jednen z najcennejších rukopisov na svete.

(h/t: lostateminor)

 

 

 

 

 

 Zdroj: ostateminor.com
Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Knihy
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.