Články: Pre študentov
O projekte

 

Zázraky sa dejú! Jamieho príbeh je toho dôkazom

  

 Manželský pár prežil po pôrode smrť svojho dieťaťa i jeho prebratie k životu. 

 

 

 

Po tom, ako sa 3 roky pokúšali Kate a jej manžel David Ogg o dieťa, dozvedeli sa úžasnú vec: čakali dvojičky. V 26 týždni tehotenstva však Kate predčasne porodila.

„Všade je v takej chvíli zmätok a všetko je iné, ako ste si predstavovali,“ spomína na osudný deň Kate. Zaujímalo ich v tej chvíli, aké majú v skutočnosti deti pohlavie. Kate priviedla na svet chlapca a dievča, hoci si mysleli, že to budú dvaja chlapci.

Lekár sa ich spýtal, či si už vybrali meno pre chlapca. Povedali: „Áno, samozrejme. Je to Jamie.“ Lekár na to odpovedal: „Bohužiaľ, Jamie to nezvládol. Stratili sme ho.“

 

Pre oboch to bola obrovská rana. Nikto z nich takú správu nečakal. David sa vtedy úplne zložil. Kate, David a Jamie ležali v posteli v objatí. Zdrvení rodičia nechápali, prečo sa niečo také muselo stať.

V tom Kate pocítila nutkanie, aby si zložili všetci šaty a pritúlili sa naposledy v nemocničnej posteli k sebe. „Dotýkali sme sa v objatí nahou pokožkou jeden druhého a držala som Jamieho, čo najbližšie k môjmu srdcu,“ spomína na tragický okamih Kate. "Plakali sme a plakali." Tá bolesť jednoducho nemohla ustať. Hovorili Jamiemu, aké veľké plány pre neho v živote mali, opisovali mu jeho veľkú rodinu, ... Nedokázali sa zmieriť s tým, čo sa stalo.

Zrazu niečo pocítili. Nechceli tomu uveriť. Jamie sa začal hýbať a dýchať. Nikdy by sme ho nenechali odísť,“ spomína v slzách na svoje pocity Kate.  

 

Jamieho pokožka bola od prvej chvíle po pôrode na tej matkinej. Určite to bol jeden z dôvodov, prečo sa malý Jamie „vrátil späť.“

 

Dnes majú dvojičky Kate a Davida už 5 rokov. Sú to zdravé a krásne deti plné života a sily. Nikto by nepovedal, že Jamie bol dieťa, ktoré sa dva krát narodilo.

 

  

 

Tento príbeh je dôkazom toho, že zázraky sa dejú každý deň. Je dôkazom toho, že nikdy sa netreba vzdávať a že objatie má neuveriteľnú moc. 

 

Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.