http://gdesk.hit.gemius.pl/lshitredir/id=bIfqjxSCW5iir5JNBJNm0qRvjw0GVxuO1tHY2UQfBw7.L7/fastid=imwclllnjwapzomcwmeazhzdhglo/stparam=zlphhwgtbt/nc=0/gdpr=0/gdpr_consent=/url=https://www.instudy.sk/?utm_source=eduworld&utm_medium=banner&utm_content=&utm_campaign=2019_eduworld_longterm
Články: Pre študentov
O projekte

 

VIDEO: Psychologička Alison Gopnik hovorí o tom, čo si deti myslia

  

Pozrite si krátku prednášku detskej vývojovej psychologičky Alison Gopnik, ktorá hovorí o tom, aké neuveriteľné procesy prebiehajú v mozgu už u 18 mesačných detí. Tvrdí, že nie je pravdou, že by deti vnímali len veľmi málo zo svojho prostredia v rannom veku. Je dokonca presvedčená, že "deti a bábätká vnímajú viac vecí ako dospelí." Vnímanie dospelého človeka je "obmedzené" jeho sústredením na jednu vec. Deti však túto schopnosť ešte nemajú vyvinutú, a preto nasávajú všetky zaujímavé informácie zo svojho okolia. 

 

A aké je to byť podľa nej dieťaťom?

"Akoby ste boli zamilovaný po prvý krát v Paríži a po troch dvojitých espressách. Je to síce skvelý stav, ale hrozí vám, že sa o tretej ráno budete budiť s plačom."

Články na portáli Eduworld.sk nie sú zamknuté, pretože si uvedomujeme dôležitosť šírenia hodnotných informácií o vzdelávaní a výchove. Dokážeme ich ale tvoriť len vďaka dobrým ľuďom, ktorí nás dobrovoľne podporujú. Budeme si nesmierne vážiť, ak sa k nim pridáte aj vy.
×
Píšeme len vďaka podpore dobrých ľudí. Chcem podporiť

Čítajte viac o téme: Výskum
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.