Čína má otca roka. Otec každé ráno nosí svojho ochrnutého syna 30 km pešo do školy.

  

Otec 12 ročného chlapca túži po jeho vzdelaní tak veľmi, že mu nevadí zdolávať každý deň 30km, aby ho v ručne vyrobenom koši doslova odniesol do školy. Chlapec nemôže chodiť, lebo má ochrnuté a skrútené obe ruky aj nohy a zhrbený chrbát. „Viem, že je môj syn fyzicky ochrnutý, ale jeho myseľ je úplne v poriadku“. Nemohol som nájsť v okolí žiadnu školu, ktorá by ho prijala. Jeho žiadosť o prijatie bola neustále odmietaná. Napokon sa mi podarilo nájsť školu v provincii Sichuan vzdialenej až 8km od domova, ktorá ho prijala.“ Konštatuje Pán Xukang, otec chlapca.

 

Zaregistrujte sa pre odber nových článkov.

 

Žiaľ, do provincie Sichuan nechodí školský autobus a ani vhodný typ verejnej dopravy. Preto sa otec rozhodol nosiť syna do školy po vlastných nohách. Každé ráno vstáva o 5tej, aby pripravil desiatu a obed pre syna a potom s ním vyráža na dlhú cestu do školy. Musí zdolať 8 kilometrov do školy, naspäť 8 km do práce a z práce opäť pre syna a domov.

 

Odkedy otec začal nosiť syna do školy, zdolal v priemere 2575 km. „Zdravotné postihnutie nedovoľuje môjmu synovi, aby kráčal do školy po vlastných nohách ba dokonca sa bicykloval. Som hrdý, že môj syn je najlepší z triedy a verím, že dosiahne v živote obrovský úspech. Mojím snom je, aby jedného dňa mohol študovať na vysokej škole.

 

Cinsky otec roka

 

Cina ma otca roka

 

Otec roka v Cine

 

Maly chlapec

 

Po uverejnení príbehu pána Xukanga v lokálnych médiách, vláda verejne sľúbila, že v blízkej budúcnosti prenájme pre neho izbu v okolí školy. Medzitým bude škola upravená tak, aby tam mohli bývať niektorí študenti, vrátane Xiao-a.

 


Zdroj

 

Ohodnoť materskú školu, základnú školu, strednú školu alebo vysokú školu.

 

Zdieľať na facebooku