Články: Pre študentov
O projekte

 

Nemáte vydavateľa na svoju knihu? Vydajte si knihu online!


  

Písanie kníh, či už románov, básničiek alebo poviedok, je zaľúbou mnohých Slovákov. Mnohí niečo píšu, skúšajú, hľadajú cesty, ako svoju knihu vydať. Nie každému sa to však podarí.

Počet počet poličiek v kníhkupectvách je obmedzený, za rok môžu predať len  toľko kníh, koľko sa im zmestí na regály. Aj každé vydavateľstvo vydáva ročne presne stanovený počet titulov a viac ich vydať nemôže. Väčšinou vydávajú rukopisy osvedčených autorov, sem-tam (ak ich presvedčíte, že vaša kniha je dobrá) siahnu aj po nových autoroch.

Medzi vybrané tituly do tlače sa dostanú len tie, o ktorých vydavateľ rozhodne, že sú dobré. Aj on sa však môže mýliť - existuje mnoho autorov, ktorým knihy odmietli veľké vydavateľstvá, a keď ich napokon  vydalo menšie vydavateľstvo, ukázalo sa, že sa stali bestselermi (napr. hoci aj známa kniha Afrika, moja láska, o bielej masajke žijúcej v Afrike). A existuje mnoho kníh, o ktorých boli presvedčení, že budú dobré, ale napokon úspech nemali.

Ak nechcete, aby osud vašej knihy visel na rozhodnutí vydavateľa, vydajte si ju sami! V dnešnej elektronickej dobe nie je potrebné platiť  z vášho zisku vydavateľa, distribútora či kníhkupca. Proste si ju vydajte online!

Z knihy vám navyše ostane až 55 % percent z ceny, čiže desaťnásobok než pri klasickom vydaní! Veď si len porovnajte - ak vydáte knihu cez vydavateľstvo a vaša kniha sa bude predávať v kníhkupectvách za 8 eur, vy získate približne 0,45 centov z predaného výtlačku. Z ôsmich eur len 0,40 centov... Ak vydáte knihu u nás online, distribútora a kníhkupca neplatíte.! A to je veľký rozdiel. Z 8 eurovej knihy vám tak ostane 4,50, a nie 0,45 centov. Hoci elektronické knihy na Slovensk ešte nepatria k masívne predávaným, ich budúcnosť je veľká a tak sa časom môže stať, že i vaša kniha sa stane bestselerom.

Oplatí sa to skúsiť a začať aktívne s predajom svojej knihy niečo robiť. Takúto možnosť ponúka napríklad portál www.1000knih.sk – stačí sa zaregistrovať, nahrať obálku knihu a súbor knihy v pdf, a môžete ju ihneď začať predávať... Pošlite info o nej svojim známym, priateľom, hovorte o nej na facebooku - slovom, začnite jej robiť kampaň a predajte čo najväčší počet kusov. A možno práve vy sa zaradíte k tým, ktorým kniha vyjde aj knižne a zaradí sa medzi úspešné bestsellery v kníhkupectvách.

Portál 1000knih.sk totiž aktívne spolupracuje so známym vydavateľstvom Motýľ a to sa rozhodlo tri najsťahovanejšie tituly zo 100-vky pridaných vydať knižne. Je to šanca pre všetkých neobjavených autorov.

V čase elektronických kníh svitajú nové možnosti. Vašu knihu si môžete vydať online sami! Sami budete svojim vydavateľom, sami jej budete robiť propagáciu, a budete aj presne vidieť, koľko sa jej predá. Žiadne nahlášky od vydavateľstva, ktoré si nemáte ako overiť. Na stránke www.1000kníh.sk si môžete knihu sami vydať, a zároveň aj pozrieť, koľkokrát bola stiahnutá a aký honorár vám teda prináleží.

Nepresvedčili sme vás? Stále máte pocit, že by ste radšej mali svoju knižku v rukách? Nie je problém! Portál 1000knih.sk vám ponúka možnosť knihu si u nás aj vytlačiť v malom množstve - napríklad 30 ks pre známych a podobne... Prajeme veľa úspechov pri predaji vašej knihy!


Čítajte viac o téme: Peniaze, Kariéra
Páčil sa ti článok? Pošli ho ďalej!
Zdieľať na facebooku
Diskusia

Páčil sa ti tento článok? Zaregistruj sa a žiadny najčítanejší článok ti neunikne.