Neznámy deduško rozplakal mamu na nákupoch

Alyssa Hacker a jej syn
Alyssa Hacker a jej syn / Foto: FB Alyssa Hacker

Mama bola so svojim synom na nákupoch, keď jej gesto neznámeho muža pripomenulo, akí sú ľudia úžasní.

 

Denne vidíme alebo čítame správy o tom, ako cudzí človek ublížil dieťaťu, preto od malička vedieme svojich drobcov k tomu, aby sa s neznámymi nerozprávali a vyhýbali sa akémukoľvek kontaktu. Ak sa náhodou nejaký postarší muž (alebo žena) prihovorí našej rozkošnej dcérke či synčekovi, okamžite sa nám v hlavách rozbliká červená kontrolka a zbystríme pozornosť. „Čo chce? O čo mu ide?“

Rovnako to bolo aj u Alyssy Hacker z Oklahomy v úplne obyčajný deň, keď bola na nákupoch so svojim 18-mesačným synom Owenom. „Čakali sme na babku, Owen sedel vo vozíku a hral sa s troma dinosaurami, ktoré vzal z police. Práve sme sa rozhodovali, ktorého z nich kúpime, keď Owen roztopašne skríkol na okoloidúceho muža – Ahóóój!“, napísala Alyssa na Facebooku.

Muž pristúpil k dieťaťu, prihovoril sa mu a začal sa s ním hrať s dinosaurami. Mama mala spočiatku nepríjemný pocit, ako familiárne sa páni spolu zabávali, no ten sa rýchlo vytratil a vystriedali ho slzy. „Ten pán vytiahol peňaženku, vybral z nej 20 dolárov a strčil ich Owenovi do vrecka na košeli. Povedal – Ja som minulý týždeň prišiel o milovaného dvojročného vnúčika. Vezmite si tie peniaze a kúpte mu všetkých troch dinosaurov. Potom pohladkal Owena po chrbátiku, utrel si slzy a odišiel.“ Owen za ním len stihol zakričať: „Ďakujem“.

 

Foto: FB Alyssa Hacker


Dojatá mladá mama si utrela slzy, odfotila svojho synčeka a podelila sa so svojou skúsenosťou na sociálnej sieti. Napísala, že stále ešte existuje na svete dobro a tento silný príbeh je toho dôkazom.

Zdieľať na facebooku