Výchova dieťaťa podľa znamenia zverokruhu: DIEŤA ŠKORPIÓN (23.10.– 21.11.)

Výchova dieťaťa podľa znamenia zverokruhu: DIEŤA ŠKORPIÓN (23.10.– 21.11.)
Výchova dieťaťa podľa znamenia zverokruhu: DIEŤA ŠKORPIÓN (23.10.– 21.11.) / Ilustračná foto: Bigstock

Chladná jeseň prináša zo sebou znamenie Škorpióna. Aké tieto deti sú a čo od rodičov potrebujú radí vo svojej knihe aj Linda Goodman vo svojej knihe Sluneční znamení.

 

DIEŤA ŠKORPIÓN (23.10.– 21.11.)

Pripravte sa na to, že tieto deti sa rady pobijú. V prenesenom slova zmysle, ale i doslovne. Samozrejme, vždy s úmyslom vyhrať. Kompromis nie je medzi ich cnosťami. Aj keď niekedy predstierajú ústup, väčšinou len hrajú o čas, kým sa boj neobnoví na inom fronte, kde majú výhodu.

Charakterizuje ich iskrivá inteligencia a vrodená charizma. Ich neobyčajná odvaha a čestnosť stoja za to, aby ste ich rozvíjali a chránili pred infekciou super ega, ktoré ich môže zviesť zo správnej cesty alebo dokonca zničiť.

 

Tipy na výchovu

Základná poučka pri výchove malých Škorpiónov je – vy ste páni. Iba tak ich dokážete zvládnuť. Predstavte si, že vaše dieťatko sedí v tureckom sede v plienkach na zemi s turbanom na hlave. V ruke má píšťalku a vy sa pred ním bezmocne krútite ako hady v košíku. Preto si pamätajte, že toto je váš dom. Aj keď sa mu môžu zdať pravidlá pod vašou strechou divné, dieťa vám ich nemá diktovať. Vy ste jeho rodičia. Preto ste páni domu. Povedzte mu to a pozerajte sa mu do očí.

Bude s ním veľa práce, ale bude zaujímavá. Toto dieťa potrebuje prísnu výchovu. Budete mu musieť vštepiť ohľaduplnosť k slabším, schopnosť čestne niesť porážku, úctu k autorite a schopnosť odpúšťať, ak mu druhí ublížia.

Škorpióny si môžu vybrať z dvoch ciest, vysokej a nízkej. Nervózny alebo príliš mäkký rodič je porazený ešte pred štartom. Keď mu zakážete na niečo siahnuť, bude vzdorovať. Pozerajte sa mu do očí. Láskavo, ale pevne. Usmejte sa cez zaťaté zuby a povedzte nahlas a dôrazne: „Nie“. Vyhráte, avšak len dočasne, o hodinu začne boj opäť. Lenže práve toto je správny krok k vysokej ceste. Nakoniec vás začne váš potomok obdivovať, že máte silu sa mu postaviť. Poučí sa len od toho, o kom si myslí, že je mocnejší než on. Samozrejme vie, že ste vyhrali iba kvôli tomu, že je maličký a jedného dňa vás premôže, ale pokiaľ budete väčší, bude si vás vážiť. Až vyrastie natoľko, že zvíťazí nad otcom v pretláčaní, vaša úloha skončí. Budete síce vyčerpaný rodič, ale pyšný a on bude na ceste stať sa hrdým orlom, nie pomstychtivým škorpiónom. Dávajte tiež pozor, aby ste mu popri tvrdej disciplíne poskytli veľa lásky a náklonnosti. Len tak sa z neho nestane nešťastná šedá jašterica, prenasledovaná strachom a fóbiami, zatrpknutá a skrytá v ústraní.

Deti v tomto znamení sú na svoj vek veľmi múdre. Ich inštinktívne chápanie je ako požehnanie. Keď je mama chorá alebo nešťastná, malý Škorpión vycíti jej smútok, hoci sa ho môže snažiť navonok ukryť a nečakane ju nežne pohladká. K osobám, ktoré majú radi, sú Škorpióni citliví a verní. Naopak, k ostatným môžu byť dosť tvrdí. Keď napríklad vášmu dieťatku kamarát úmyselne rozbije hojdacieho koníka, on mu zničí kolobežku, hasičské auto i tabuľu. A okrem toho mu jednu vrazí, aby pochopil, že stúpil Škorpiónovi na chvost. Takéto správanie je prirodzene nutné zastaviť. Môžete mu vysvetliť, že pomstychtivá zlosť sa vráti ako bumerang. Nebude to však pre neho ľahké pochopiť. Kúpte mu bumerang a nechajte ho, nech ho vyskúša.

 

Tipy do školy

Chlapci aj dievčatá v tomto znamení majú prenikavú bystrú myseľ a takmer zázračnú schopnosť rýchlo pochopiť teoretickú látku. Môžu byť premianti triedy alebo najväčší záškoláci. Ak majú šťastie na múdrych učiteľov, učia sa ľahko a často sú na čele školských aktivít.

Učitelia i rodičia by sa mali snažiť potlačiť v nich prirodzenú fascináciu všetkým zakázaným. Udržujte ich radšej fyzicky aktívnych a duševne zaujatých. Nasmerujte ich vášnivú zvedavosť k vede, literatúre, medicíne alebo športu. Podporujte detské sny stať sa vesmírnym inžinierom, námorníkom, hasičom, prezidentom. Nikdy sa im nesnažte vnútiť svoju predstavu, čím by mali byť. To je totiž účinný spôsob, ako ich poslať na onú nízku cestu, vedúcu k nebezpečným experimentom v temných uličkách života. Sami vedia presne, čo chcú a vnucovať im vašu predstavu je vážna chyba. Buďte k nim lojálni a nikdy neporušte daný sľub.

Škorpiónov fascinujú lieky a drogy, takže sa snažte, aby sa k nim nikdy nedostali. Priťahuje ich aj oheň, nenechávajte teda zápalky bez dozoru. Majú radi hrôzostrašné príbehy. Fascinuje ich aj opačné pohlavie. Vážia si však rodinný kruh, preto ich poučte, že nezodpovednosť vzťah ničí a oni vás poslúchnu.

 

Na slovíčko, rodičia

Nech sa stane Škorpión v živote čímkoľvek, vo svojom odbore bude najlepší. Je príliš odhodlaný dostať to, čo chce a silný na to, aby vytrval. Nedopustite, aby vám jeho sebestačnosť zabránila poskytnúť mu oporu. Potrebuje ju, hoci sa často tvári, že uznaním pohŕda.

Toto je zvláštne, začarované dieťa, ktoré môže mať dôležitý osud a musí zvládnuť extrémne náročnú cestu, aby ho naplnilo. Sprevádzajte ho tak dlho, ako bude potrebovať a potom ho nechajte ísť samého. Bezpečne sa vráti, aj s odmenou, o ktorú sa snažil. Jeho hviezda Pluto mu dodáva veľkú odvahu, silu a inteligenciu, ale je vašou úlohou poskytnúť mu to, čo potrebuje najviac: každodenný príklad ako milovať a byť milovaným.

 

(pokračovanie nabudúce)

 


Zdroj: Linda Goodman, Sluneční znamení
Čítajte viac o téme: Znamenia zverokruhu a deti
Zdieľať na facebooku