13 zahraničných montessori blogov, ktoré sa oplatí sledovať

Aj mamičky v zahraničí ponúkajú na svojich blogoch množstvo zaujímavých montessori aktivít.
Aj mamičky v zahraničí ponúkajú na svojich blogoch množstvo zaujímavých montessori aktivít. / Zdroj: How we montessori

Montessori metóda je síce stará sto rokov, v našich končinách však nemá ešte tak bohatú históriu. Preto ak hľadáte inšpiráciu alebo sa niečo nové chcete naučiť, poobzerajte sa aj po zahraničných weboch. Tu je zopár favoritov, ktoré sme si najviac obľúbili a radi sa o ne s vami podelíme.

 

1 | How we montessori

Jeden z celosvetovo najznámejších blogov austrálskej mamičky troch chlapcov. Keďže jej synovia navštevujú montessori školské zariadenia, venuje sa prevažne veku do 3 rokov a u starších detí aktivitám praktického života. Všetko je členené podľa veku, takže ak hľadáte nápady napríklad pre 2 ročné dieťa, na jeden klik ich tu nájdete slušnú zbierku.

 

2 | Pinay Homeschooler

Blog, ktorý pokrýva aj učenie so staršími deťmi. Je výborne spracovaný, plný názorných fotografií a množstva materiálu, ktorý si môžete zdarma stiahnuť. Nájdete tu použitie klasických montessori pomôcok a ich využitie pri konkrétnych činnostiach.

 

Zdroj: Pinay Homeschooler

3 | Living montessori now

Autorkou je mamička - montessori učiteľka, ktorá už má vlastné deti v dospelom veku. Venuje sa deťom v predškolskom veku a o svoje bohaté skúsenosti sa delí na blogu.

 

4 | Carrots are orange

Veľmi obsažný a podnetný web s radami pre rodičov, od zariaďovania domácnosti pre bábätko, cez rozličné situácie, ktoré pri výchove rodiča postretnú až po konkrétne aktivity, tipy na knihy, pomôcky a podobne. Autorka tiež usporadúva kurzy a ponúka rozličné materiály, či už na stiahnutie zdarma alebo k zakúpeniu.

 

5 | The Kavanaugh report

Prináša inšpiráciu, ako vniesť montessori princípy do domáceho života. Trochu ťažšie sa v článkoch orientuje, ale obsah to rozhodne vynahrádza.

 

Zdroj: The Kavanaugh report

6 | The montessori notebook

Autorka blogu len nedávno napísala krásnu modernú knihu o montessori výchove pre batoľatá. Na blog neprispieva tak často, zato však robí online kurzy a ponúka tiež rozličné videá a materiály zdarma.

 

7 | Show me montessori

Blog s aktivitami pre deti predškolského veku, s bohatou fotodokumentáciou a nápadmi na rozličné aktivity doma i v prírode.

 

8 | Making montessori ours

Zdá sa vám, že montessori vyjde príliš draho? Tento blog vás presdvedčí o opaku! Štvorčlenná kanadská rodinka snáď všetko dokáže vyrobiť vlastnoručne a prostredníctvom blogu sa delí o svoje nápady a postupy aj s ostatnými.

 

9 | Age of montessori

Ak sa vám žiada trochu teórie, nie len samotné aktivity, zamieriť môžete na túto stránku. Okrem základných myšlienok metódy tu montessori profesionáli pripravujú aj webináre, online kurzy a dávajú rozličné rady z najrôznejších oblastí rodičovstva.

 

10 | Mama´s happy hive

Mamička dvoch detí predškolského veku ponúka kopec nápadov podľa rozličných tém a tiež materiály zdarma.

 

Zdroj: Mama´s happy hive

11 | Eltern vom Mars

Hovoríte po nemecky? Potom si nenechajte ujsť tento blog! A aj keď nemecky nerozumiete ani slovko, aspoň sa pokochajte parádnymi fotkami.

 

12 | Emil und Mathilda

Ďalší blog v nemčine, ďalšia dávka krásnych fotiek a inšpirácie pre montessori aj nemontessori aktivity v domácom prostredí.

 

13 | Moje montessori

Napokon inšpirácia od našich severných susedov. Mamička, pôvodom Slovenka, teraz žijúca v Poľsku, bloguje o svojich aktivitách so synčekom, predškolákom.

 

Určite si tu každý z vás nájde niečo pre seba a aj vďaka skúsenostiam iných mamičiek naberiete inšpirácie pre hodnotne strávený čas s vašimi deťmi.

Čítajte viac o téme: Montessori výchova a vzdelávanie
Zdieľať na facebooku