Mária Rašková

Dobrý tip
6 výnimočných kníh o prírode pre najmenších. Ktorá chytí za srdce vás?

6 výnimočných kníh o prírode pre najmenších. Ktorá chytí za srdce vás?

Keď budete uvažovať, čím najbližšie obohatiť knižnicu vašich detí, skúste sa inšpirovať napríklad v tomto zozname. Okrem novej knihy totiž deti môžu získať aj nový pohľad na prírodu a svet okolo nás.

7 jarných tvorivých aktivít pre deti

Prineste si spolu s deťmi trochu jari aj do vnútra. Tvoriť sa dá z rozličných materiálov a pre väčšinu z nich vôbec netreba utekať do obchodu. Využite, čo nájdete doma alebo v prírode vo svojom okolí.

56 nápadov na činnosti pre rozvoj jemnej motoriky detí

Jemná motorika sa dnes u detí podľa mnohých učiteľov a psychológov nevyvíja do ich nástupu do školy dostatočne. Je preto dobré, ak s deťmi v predškolskom veku robíte aj aktivity, ktoré jemnú motoriku posilňujú skôr, ako sú nútené učiť sa v škole písať.

Učíme sa s deťmi vnímať čas – spoznávame cyklus roka, mesiacov, týždňov, dní

Predstaviť deťom čosi abstraktné, je vždy náročná úloha. Chápanie pojmu času je pre život pomerne dôležitá záležitosť, no často sa stretáme s tým, že aj deti mladšieho školského veku s ňou ešte majú problém. Aj tu si však môžeme pomôcť názornými pomôckami a neviditeľný čas deťom vizualizovať a viac priblížiť.

Cestujeme s deťmi: Najkrajšie jaskyne na Slovensku. Čím je ktorá výnimočná?

Leto ešte neskončilo a ak nemáte na zostávajúce dni plány, vycestujte s deťmi za najkrajšími slovenskými jaskyňami.

Zostrojte si s deťmi vlastné slnečné hodiny

Ak radi trávite čas s deťmi zmysluplne a tvorivo, skúste toto leto niečo netradičné. Zostrojte si vlastné hodiny! Slnečné hodiny sú jedným z najstarších spôsobov merania času, a tak sa pri ich vyrábaní môžete priučiť aj čo-to z histórie.

Ručné práce – činnosti starých mám pre moderné deti

Ručné práce môžu byť úžasným spestrením dlhých voľných dní aj pre vaše deti. Prečo ich s nimi zoznámiť?

Túry po Slovensku s deťmi: 10 nenáročných výletov, ktoré zvládnu aj najmenší

Patríte k rodičom, ktorí milujú horské prechádzky? Tieto príjemné nenáročné túry pre rodiny zvládnete aj s tými najmenšími deťmi.