Zábavné aktivity na doma pre deti i celú rodinu

Inšpirácie na aktivity pre celú rodinu
Inšpirácie na aktivity pre celú rodinu / Zdroj: reprofoto

V aktuálnej situácií nie je najjednoduchšie zabaviť deti doma. Ak vám dochádzajú nápady, aký program im vymyslieť, tu je zopár nápadov, ktoré vám trochu spestria deň a zabavia deti.

 

Vyrobte si vlastnú plastelínu

S plastelínou sa zabavia nielen malé deti. Väčšie deti vám už môžu pri výrobe plastelíny asistovať a celý proces tak bude väčšia zábava. Budete potrebovať 300 ml vody, 150gr hladkej múky, 75gr soli, 2 PL octu, 1 PL oleja a ľubovoľné potravinárske farbivo (ak nemáte, tak môžete pridať detské voskovky, potom už netreba pridávať olej). Všetko spolu zmiešajte v panvici alebo hrnci a za stáleho miešania na miernom ohni, až kým nedosiahnete želanú konzistenciu. Skladujte v chladničke. Plastelínu môžete krájať, formovať, vykrajovať, či ozdobovať podľa vlastnej fantázie.

 

Domáca plastelína / Zdroj: ourlittleplaynest.com

 

Upečte si spolu koláčiky na paličke

Výhodou tejto maškrty je, že neexistuje žiadny overený a správny recept, ako ju pripraviť. Tieto minikoláčiky môžete urobiť zo zvyškov torty, odrezkov zákuskov, alebo si ho pripraviť z čohokoľvek, čo máte v chladničke. Ide len o to, zmiešať ľubovoľné cesto s ľubovoľným krémom, upraviť do tvaru guľky, napichnúť na paličku a pohrať sa s ozdobovaním, môžete ho posypať cukrárenskými ozdobami, namáčať do čokolády alebo inej polevy.

 

Minikoláčiky na paličke / Zdroj: Pixabay

 

Vyrobte si bludisko

Na výrobu takéhoto bludiska potrebujete krepový papier, ale ak nemáte, môžete využiť aj širšiu lepiacu pásku. Stačí, ak dáte deťom do ruky potrebný materiál a necháte ich, nech si vytvoria bludisko. Potom sa musia pokúsiť prejsť celým bludiskom bez toho, aby ho porušili. Deti sa pri tejto hre veľmi zabavia a zároveň je to pre nich aj výborné cvičenie.

 

 

Postavte si stan

Či už postavíte stan z prikrývky a vankúšov alebo vyrobíte stan pomocou látky a tyčí, priblížite tak deťom zážitok z kempingu bez toho, aby ste museli vyjsť z domu. Pridajte deky, hračky a svetielka a deti dokážu stráviť v stane naozaj veľa času aj bez vašej asistencie.

 

Postavte si doma stan / Zdroj: bonniechristine.com

 

Vyrobte si rodinné tričká

Stačí vám zopár starých jednofarebných tričiek a môžete sa pustiť do kreatívnej činnosti. Na ozdobenie môžete použiť všetko, čo vám napadne. Môžete si napríklad vyrobiť rodinné tričká, na ktoré každý člen rodiny otlačí tomu druhému svoju ruku. Každý člen rodiny potom bude mať vytlačené ruky ostatných členov domácnosti alebo naň každý niečo nakreslí fixkou na textil. Takéto tričká urobia deťom iste veľkú radosť. Obzvlášť, ak si ich všetci vezmete na návštevu k priateľom, na grilovačku alebo na výlet, kde sa s nimi budú môcť pochváliť.

 

 

Zahrajte sa s farebnou penou

Výroba penovej farby je veľmi jednoduchá. Stačí vám pena na holenie, tekuté lepidlo a potravinárske farbivo. Zmiešajte rovnaké množstvo peny na holenie a lepidla do igelitového vrecka, pridajte požadované farbivo. Potom vrecko pevne zatvorte a odstrihnite roh na konci vrecka. Potom už len nechajte svoje deti, aby si na tvrdý papier alebo kartón vytvorili obrázok. Po dokončení odložte obrázok, aby pena mohla cez noc vyschnúť a stuhnúť.

 

Farebná pena / Zdroj: youandkids.com

Zdieľať na facebooku