Marcela Kozejová Palkechova

Ako vychovať dobrého digitálneho občana?

Digitálny svet a fyzický svet sú si viac podobné, ako si ľudia myslia. Internet nám v mnohých ohľadoch skvalitnil a uľahčil život, no vytvoril aj nové problémy. Dospelí by mali povzbudzovať deti, aby sa správali zodpovedne a stali sa uvedomelými digitálnymi občanmi.

5 spôsobov, ako reagovať na veľké emócie detí

Do akej miery môžu byť negatívne emócie našich detí potenciálne prospešné, závisí od ich schopnosti sebaregulácie. U malých detí zohrávajú zásadnú úlohu rodičia pretože detská prefrontálna kôra, oblasť mozgu, ktorá riadi emócie je veľmi nezrelá.

Vychovávame neužitočné deti?

Prečo niektoré deti doma ochotne pomáhajú a iné nie? Aký rozdiel je v našej výchove?

Ako komunikovať s nahnevanými ľuďmi? 9 stratégií, ktoré môžete vyskúšať

Stretnutiu s ľuďmi, ktorí sú nahnevaní alebo rozčúlení, sa nedá vyhnúť – či už ide o nahnevaného zákazníka v práci alebo o milovaného človeka. Ako tieto situácie zvládnuť?

8 vecí, ktoré by ste nikdy nemali povedať človeku, keď sa hnevá

Komunikovať s nahnevaným človekom nie je jednoduché. Čomu sa v takejto situácii vyhnúť?

Ako prestať kričať na deti

Kričanie sa vyskytne v každej rodine, kde sú deti, hoci asi každý rodič by sa mu rád vyhol. Ak neviete, ako na to, prečítajte si nasledovné tipy.

8 krokov, ako byť dobrým rodičom

Chcete byť dobrým rodičom a uspieť pri výchove vašich detí? Tu je osem výchovných tipov, ktoré vám môžu pomôcť, aby ste túto svoju rolu zvládli čo najlepšie.

Čo by ste mali vedieť o kríze stredného veku?

O kríze stredného veku sa často hovorí ironicky. Ak sa niekoho ale reálne dotkne, pochopí, že je to obdobie života, ktoré významne ovplyvní jeho život.