Marcela Kozejová Palkechova

Rodinné tradície pomáhajú vytvárať pevnejšie vzťahy. V čom spočíva ich sila?

Rodinné tradície sa dedia medzi generáciami. Môžu byť rovnako jedinečné a špeciálne ako samotná rodina.

13 tipov, ako ísť dieťaťu príkladom, aby sa z neho stal dobrý človek

Keď sa budete pred svojimi deťmi správať slušne k ostatným, začnú si vaše činy všímať a dokonca ich aj zrkadliť. Deti týmto základom slušného správania netreba nijak špeciálne vyučovať. Najprirodzenejšie je, ak sa sami budete správať tak, akoby ste chceli, aby sa správali aj vaše deti.

100 aktivít pre kvalitne strávený čas so svojou rodinou, na ktoré nepotrebujete takmer nič

Jednoduché aktivity pre deti, ktoré nestoja takmer žiadne peniaze vám pomôžu stráviť kvalitný čas so svojou rodinou a okrem toho, že spolu zažijete veľa zábavy, pomôžete deťom vytvoriť si tiež jedinečné spomienky na ich detstvo a zároveň posilňujete pozitívne vzťahy medzi jednotlivými členmi rodiny.

Ako vytvoriť silnejšie puto medzi súrodencami? Tieto tipy vám pomôžu

Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste posilnili vzťahy medzi súrodencami, bez ohľadu na to, či ide o biologických súrodencov, nevlastných súrodencov alebo adoptovaných. Podpora blízkych vzťahov môže vašim deťom pomôcť, aby sa z nich nakoniec stali najlepší priatelia.

Ako sa detí pýtať, aký mali deň v škole, aby vám odpovedali

Mnohí rodiča často na otázku „Aký si mal deň?“ nedostanú od dieťaťa žiadnu odpoveď alebo len veľmi stručnú. Ako môžeme pozitívne pôsobiť na svoje deti, aby sa nám otvorili sa a podelili sa s nami o zážitky zo svojho dňa v škole?

Tipy, ako naučiť deti čítať s porozumením

Čítanie s porozumením je v živote nesmierne dôležitá zručnosť pre každého z nás. Ako ju u detí rozvíjať?

7 tipov pre učiteľov, ako zvládnuť ďalší náročný školský rok

Nadchádzajúce obdobie bude náročné nielen pre študentov, ale aj pre samotných pedagógov. Neistota, ktorá je súčasťou tohto školského roka môže priniesť rôzne náročné situácie. Ako zvládnuť spolu so študentami túto dobu a dokázať si udržať nadhľad a duševnú pohodu?

Ako zariadiť pracovný priestor pre sústredené online vzdelávanie detí

Najlepší spôsob, ako môžu rodičia podporiť pri domácom vyučovaní svoje deti, je dať im miesto, ktoré im umožní sústrediť sa na štúdium. Ako ho vytvoriť alebo vylepšiť, aby sa dieťa mohlo sústrediť?