Čas letí, nezmeškajte svoje deti

  

Koľkokrát ste už počuli vetu: „Tie deti tak rýchlo rastú. Utečie to ani sa nenazdáte. Užívajte si to!“ Nie vždy sú tieto rady síce uveriteľné, keď padáme od únavy, no je to pravda. Hlavne prvý rok budete veľmi zaneprázdnení. Mnohí budete takí vyčerpaní, že sa pokúsite robiť mechanicky len to, čo je nevyhnutné na prežitie. Radili vám však skúsenejší „užiť“ a nie prežiť"?

V novom seriáli „Nezmeškajte svoje deti“ sme pre vás zozbierali tie najlepšie veci a momenty podľa veku dieťatka, ktoré by ste si mali spoločne „užiť“. A verte či neverte, určite na ne budete navždy s úsmevom spomínať.

Takže dámy držte si klobúky. Rodíííííme! Cool ....

O pár dní po tomto úctyhodnom výkone si prinesiete domov malého tvora. Celý deň spí, je, kaká, ciká alebo plače. Nenechajte sa však zmiasť prvým dojmom. Jeho svet je plný výziev. A na čo sa teda môžete tešiť vo vašom prvom spoločnom polroku?

 

1) Celonočný žúr

vývoj detí do 1 roka -eduworld.skVydržať celú noc hore so spievankami a nosením na rukách a nasledujúce ráno sa svieži pustiť do práce a normálne fungovať.

(Ak by vás však podobné noci stretávali často, prečítajte si radšej pár dobrých tipov ako uspať bábätko)

Foto: imgur.com

 

2) Spánková výzva

vývoj detí do 1 roka -eduworld.skPre otecka: Vyhovoriť sa v práci a užiť si s rodinkou pokojné ráno i poobednú siestu. Nie je nič krajšie ako porušiť občas stereotyp a len tak si užívať vzájomnú blízkosť.

Foto: acompletelife.tumblr.com

 

 

 

 

 

3) Prikrmujte sa spoločne

vývoj detí do 1 roka -eduworld.skDieťaťu začína obdobie prvých príkrmov. Vydržte s ním týždeň na mixovanej strave. Možno aj vy budete nakoniec hádzať mrkvu o zem. Smile

Foto: ivillage.com

 

 

 

 

4) Komunikujte na rovnakej úrovni

Deti to majú naozaj ťažké. Skúste si jeden deň doma vystačiť len s „blublable“ rečou a rečou tela. Určite sa po tomto zážitku budete pozerať na ich zúrivé chvíľky úplne inak.

Foto: medcitynews.com

 

5) Hrajte africkú babičku

vývoj dieťaťa do 1.roka - eduworld.skHrajte sa často na africkú babičku. Skúste nosiť dieťatko v šatke alebo ergonosiči a pritom robiť zvyčajné domáce práce. Ak by ste sa cítili unavení, pamätajte, že africké babičky tých detí nosili na sebe neraz niekoľko.

Foto: ivillage.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6) Dojčite na verejnosti

kojenie na verejnosti-eduworld.skZnie vám to ako exhibicionizmus? Dojčenie na verejnosti je zdravšie a prirodzenejšie než fajčenie. Kým nebudú v kaviarňach, reštauráciách či obchodoch „dojčiace kútiky“ smelo do toho. Dojčite kdekoľvek na verenosti, keď dieťatko dostane hlad.

Foto: ivillage.com

 

 

7) Skúste sa naučiť jesť

testovanie jedla s detmi-eduworld.skPovedzte partnerovi nech vám do misiek pripraví niekoľko rôznych druhov chutí. Zaviažte si oči a ochutnávajte. Pustili ste sa do záhadných misiek s rovnakým nadšením a dôverou akú očakávame my od svojich detí?

Foto: caralee83.blogspot.sk

 

 

 

 

 

Počas prvého polroka budete s deťmi hľadať predovšetkým vhodný spánkový režim. Ak vás zaujíma ako  na to, inšpirácie na túto tému môžete nájsť aj na autorkinom blogu prosimspinkaj.sk.

Zdieľať na facebooku