Výber hračky, s ktorou sa vaše deti hrajú, predurčuje ich budúcu kariéru

Lego a detiBigstock

Vedeli ste, že 99% architektov sa hrávalo s legom, keď boli ešte deti? Na tento zaujímavý fakt prišiel výskumný tím z firmy LEGO, ktorý sa chcel bližšie pozrieť na preferencie hračiek detí a súvislosť s ich budúcoou kariérou. Výskum bol realizovaný v Anglicku na rozsiahlej vzorke 2000 ľudí, ktorí dnes zastávajú rôzne profesie. Výskumníci zisťovali, aké boli ich obľúbené hračky.

 

Deti hrajúce sa s puzzle

 

Štúdia zistila, že ľudia, ktorý sa hrávali s bábikami a akčnými figúrkami, zostali pracovať v profesiách, ktoré vyžadujú starostlivosť, napríklad ako sú sestričky, učitelia a personalisti. Dospelí, ktorí pracujú v bankovníctve a účtovníctve sa zase radi hrávali s puzzle alebo hrami, kde mohli riešiť rôzne problémy.

 

 

 

 

 

  puzzledimensions.com

Marketéri a kreatívci sa často hrávali s plastelínou a farbami. No a asi nebude nič prekvapujúce, že ITčkári sa radi hrali s hracími konzolami a počítačmi.

 

Dieťa s farbami

Bigstock

Štúdia cituje doktra Nicola Potchforda, vývojového psychológa na univerzite v Nottinhhame: „Hračky, ku ktorým majú deti v detstve náklonnosť pomáhajú rozvíjať zručnosti, ktoré im pomôžu v budúcej kariére. Architekti využívajú logické schopnosti. Tie sú spojené s kognitívnymi schopnosťami, ktorým sa deti učia a rozvíjajú ich pri hre so stavebnými hračkami ako je napríklad stavebnica Lego. Tento druh hračiek podporuje kreativitu, ktorá je v tejto profesii kľúčovou.“

 

 

Hračky sa rapídne menia, aby udržali krok s technologickými vymoženosťami. Znamená to, že naše deti sa viac prikláňajú k technicky založených kariéram? 

 


 

Zdroj: nickjrparents.com.au

 

Zdieľať na facebooku